miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Już wkrótce XIX Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN AND CLASSIC

0 712

Od 2001 roku Nowy Sącz stał się stolicą muzyki nietuzinkowej, zabawnej, wirtuozowskiej i pomysłowej. Dzieje się to zawsze w ostatni tydzień karnawału, czyli rozpoczyna się… pączkiem, a kończy śledzikiem. Czas pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami wypełniają koncerty. Koncerty niezwykłe, które są nie tylko wydarzeniami muzycznymi, ale także niecodziennymi, atrakcyjnymi widowiskami.

 

Czytaj również: Nowoczesne wozy bojowe dla strażaków – ochotników na Sądecczyźnie

 

Dyrektor artystyczny festiwalu, znany pianista, Waldemar Malicki zaprasza do udziału w festiwalu artystów o znakomitym rzemiośle, mających jednocześnie poczucie dystansu do własnej osoby i uprawianej profesji, a co za tym idzie, umiejący się tą profesją bawić.

 

Nowy Sącz, 24 lutego – 1 marca 2022 r.

 

THE BEST OF / SO BRITISH CARRINGTON-BROWN 24 lutego (czwartek), godz. 19.00

W programie: brytyjska muzyka prosto z Berlina!
Doskonały duet prezentujący muzykę w komediowym wydaniu w składzie: Rebecca Carrington (śpiew, wiolonczela) i Colin Brown (śpiew, dudy, marakasy), którzy są razem na scenie i w życiu od 15 lat. Bawią publiczność w wielu krajach, dzięki niezwykłym lingwistycznym umiejętnościom i szalonemu programowi, w którym, poza Nimi, występuje Joe – wiolonczela licząca 240 lat! W ich wykonaniu usłyszymy utwory muzyczne od popu do opery, od jazzu do muzyki rodem z Bollywood.

 

 

WIRTUZO I MAŁGORZATA 27 lutego (niedziela), godz. 19.00

WALDEMAR MALICKI – fortepian i MAŁGORZATA KRZYŻANOWICZ – wiolonczela

Słynny utwór „Carmina Buran”a Carla Orffa wymaga obecności 200 wykonawców.
Czy jeden fortepian potrafi ich zastąpić?
Sztuka muzyczna wymaga brawury i desperackiej wirtuozerii poprzedzonej miesiącami ćwiczeń. W tym przypadku pandemia okazała się przydatna…Waldemar Malicki stworzył program, w którym łączy potęgę brzmienia fortepianu ze wzruszeniem i intymnością wiolonczeli.
Podczas spotkania zabierze nas w podróż przez porywające fortepianowe fantazje na temat wielkich przebojów muzyki nie zawsze klasycznej. Walc Szostakowicza, „Lacrimosa” Mozarta, „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego, a nawet „I will survive” i piosenka Zbigniewa Wodeckiego w oszałamiających, wirtuozowskich aranżacjach na fortepian… i wiolonczelę.

 

MAESTRISSIMO – PAGAGNINI 2 (HISZPANIA) 1 marca (wtorek), godz. 19.00

Eduardo ORTEGA – skrzypce, Jorge FOURNADIJEV – wiolonczela, Isaac M. PULET – skrzypce, Jorge GUILLÉN “STRAD” – skrzypce

Maestrissimo to spektakl „allegro e molto vivace”, między koncertem kameralnym, komedią satyryczną i portretem z epoki, ukazujący perypetie kwartetu smyczkowego w nieokreślonym okresie między XVII a XVIII wiekiem. Każdy z członków ma tu własną rolę: muzyk-zabawiacz, drugorzędny muzyk bez nazwiska, ale z ogromnym talentem, będzie próbował piąć się po szczeblach kariery i osiągnąć tytuł maestrissimo… Program zachwyci widzów swoją starannie opracowaną estetyką i zabawnymi postaciami, poruszając tematy takie jak etyka, twórczość, oryginalność i wartość sztuki w społeczeństwie, a jednocześnie dokonując przeglądu najwyższych osiągnięć muzyki klasycznej.

Wszystkie koncerty odbędą się w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ.

Ceny biletów na każde wydarzenie: 60, 55, 50, *1 PLN
*Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

Bilety dostępne od 3 lutego on-line oraz w kasie MCK SOKÓŁ.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź