miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tokijskie opowieści. Sztuka stolicy Japonii [Film]

0 402

W czwartek 25 maja o godzinie 18:30 w ramach cyklu „Wystawa w Kinie” zapraszamy do kina SOKÓŁ na premierę filmu TOKIJSKIE OPOWIEŚCI. SZTUKA STOLICY JAPONII w reżyserii Davida Bickerstaffa. Film przedstawia egzotyczną i ekscentryczną sztukę jednej z największych i najludniejszych stolic świata – Tokio.

Czytaj również: X Festyn Parafialny „Radujmy się z Niepokalaną”. Moc atrakcji dla każdego!

Premierowe TOKIJSKIE OPOWIEŚCI obejmują 400 lat niezwykle dynamicznej twórczości wizualnej – od delikatnych drzeworytów krajobrazowych Hokusaia i Hiroshiga po pop-artowe plakaty, współczesną fotografię, mangę, anime i zupełnie nowe formy wyrazu.

„Wystawa w Kinie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu, są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. „Wystawa w Kinie” jest pionierem kontentu kulturalnego w kinie. W tym roku cykl obchodzi rocznicę 10-lecia istnienia.

Reżyseria David Bickerstaff
Czas trwania: 90 minut
Produkcja: Wielka Brytania 2022

Drugi seans filmu TOKIJSKIE OPOWIEŚCI. SZTUKA STOLICY JAPONII odbędzie się 11 czerwca o godzinie 14.00.

Źródło: MCK Sokół

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź