miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

19-letni Szymon Śmierciak reprezentował Nowy Sącz w Sejmie RP

1 1 245

W miniony weekend odbyło się II posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej IV Kadencji. Tematem obrad była m.in. działalność i rola samorządów. Obrady odbyły się w sali posiedzeń Senatu RP. Wziął w nich udział sądeczanin, 19-letni Szymon Śmierciak.

 

Czytaj również: „Śladami Sądeckich Żołnierzy Wyklętych”. Upamiętnią i przybliżą sylwetki bohaterów

 

Zebraliśmy się na sali Senackiej, by jako młode pokolenie wyrazić naszą aprobatę dla idei decentralizacji władzy oraz zainicjować jej pogłębienie, walczyć o izbę samorządową, młodzieżowy budżet obywatelski czy wolne i zielone samorządy – mówi Szymon Śmierciak. – Samorządy to podstawowa jednostka Polskiej Państwowości, tak samo jak młodzież, samorządy potrzebują swojego przedstawicielstwa w Legislatywie centralnej (…) jestem dumny ze wszystkich parlamentarzystów bo pokazaliśmy jakość której brakuje w dorosłej polityce – dodaje.

 

 

Ugrupowaniu naszego nowosądeckiego, młodzieżowego posła udało się podjąć cztery uchwały ich autorstwa:

  • O Izbie Samorządowej,
  • Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim,
  • O Reformie Samorządu,
  • Kulturze Bezpieczeństwa w Samorządach.

Szymon od kilku lat działa w młodzieżówce. Jest prezesem struktur „Młodych dla Wolności” w Nowym Sączu, radnym i wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza. Pracował jako redaktor w młodzieżowym serwisie politycznym myPolitcs, a na co dzień uczy się nowosądeckim I LO.

 

Parlament Młodych Rzeczypospolitej Polskiej – oddolna, apolityczna inicjatywa mająca na celu kontynuować tradycję Sejmu Dzieci i Młodzieży, realizuje działania na rzecz młodzieży zgodnie ze swoim głównym hasłem: „Młode Pokolenie musi mieć swój Parlament”.

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. FakDak pisze

    kolejny chrześniak mularczyka ?

Zostaw odpowiedź