miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

20 lat starań i jest nadzieja na budowę wałów wzdłuż Łubinki

1 669

Jest szansa, że w przyszłym roku ruszy budowa wałów wzdłuż Łubinki na odcinku przebiegającym przez osiedle Piątkowa w Nowym Sączu. Przypomnijmy, w czasie niedzielnej nawałnicy potok gwałtownie wezbrał, zalewając pobliskie domy i posesje. Wicewojewoda małopolski Józef Leśniak poinformował, że istnieje możliwość przesunięć w budżecie tak, aby pewne środki znalazły się w przyszłym roku.

 

Czytaj również: Gródek n/d Dunajcem stolicą turystyki! Goście z całej Polski zawitają na Sądecczyznę

 

Jeśli chodzi o środki budżetowe przeznaczone na inwestycje w roku 2021, jesteśmy w połowie roku budżetowego, więc trudno mówić o planowaniu jakichkolwiek inwestycji dotyczących regulacji Łubinki, natomiast wyraził chęć przesunięcia pewnych środków budżetowych tak, aby można było w planie przyszłorocznym uwzględnić regulację tego potoku – powiedział na antenie Radia Kraków I Wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

W grę wchodzi budowa wałów na odcinku około 1 kilometra. Mieszkańcy osiedla Piątkowa starają się o regulację potoku w tym miejscu od 2001 roku. Od tego czasu na co dzień mała rzeczka, podczas nawałnic systematycznie ich zalewa. Pierwsze rozmowy w sprawie regulacji potoku z dyrektorem Wód Polskich Przemysławem Dacą już się odbyły.

źródło: Radio Kraków
fot.: archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Brawo PiS !!!
    Na Handzla nie ma co liczyć ! Ten psychopata przyjdzie co najwyżej na otwarcie wałów rozdawać cukierki !
    Tak jak to zrobił w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu !

Zostaw odpowiedź