miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Chińczycy z wizytą w Nowym Sączu! Czym się zachwycili?

0 540

W minionym tygodniu Nowy Sącz doświadczył odwiedzin niecodziennych gości. Przedstawiciele jednego z miast Państwa Środka, złożyli wizytę w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym.

 

Czytaj również: Czy w Nowym Sączu powstanie nowoczesne osiedle na wodzie? [ZOBACZ WIZUALIZACJE]

 

Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń w dziedzinie obejmującej funkcjonowanie i rozwój komunikacji miejskiej. Poruszano także tematy dotyczące wymiany handlowej, gospodarki, kultury i turystyki.

W skład czteroosobowej delegacji z miasta Suzhou, która odpowiedziała na zaproszenie prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, wchodzili:

Wang Zhuming – zastępca przewodniczącego Konferencji Politycznej i Konsultacyjnej

Wang Aixian – Przewodnicząca Dystryktu Huqiu Konferencji Politycznej i Konsultacyjnej

Zhang Shengwei – Dyrektor Konferencji Politycznej i Konsultacyjnej, członek Biura Łącznikowego

Wang Zhiming – zastępca dyrektora Biura Handlu w Suzhou

Gospodarze wizyty, w osobach zastępcy prezydenta miasta Nowego Sącza Jerzego Gwiżdża, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Andrzeja Górskiego oraz dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Stanisława Bębenka, przyjęli swoich gości z właściwymi dla zaistniałej okazji honorami.

Nasze spotkanie otwiera nowe perspektywy współpracy – oświadczył zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż. – Każdy taki bezpośredni kontakt o wiele więcej znaczy niż rozmowy telefoniczne czy internetowe. Ważna jest świadomość, że traktujemy się poważnie, że wiemy czego od siebie oczekujemy. My jesteśmy lojalnym partnerem we wszystkich przedsięwzięciach i wiemy, że nasi partnerzy z Suzhou postępują tak samo. Dlatego taką wagę przywiązujemy do tej współpracy.

Z kolei przedstawiciel strony chińskiej, dyrektor Zhang Shengwei zwrócił uwagę na niewidoczne na pierwszy rzut oka podobieństwa między oboma miastami, jako przykład przytaczając fakt ich sędziwego wieku. 

Spacerując po Nowym Sączu dziś wcześnie rano zaobserwowałem też wspólne elementy w zakresie zarządzania transportem publicznym. Rozkłady jazdy są bardzo bogate, tych połączeń jest bardzo wiele – dodał Zhang Shengwei.

Poza rozmowami o charakterze oficjalnym, goście z Azji dali się też namówić na zwiedzanie miasta i okolic w towarzystwie Małgorzaty Kalczyńskiej z Centrum Informacji Turystycznej.

Nowy Sącz i położone na wschodnim wybrzeżu Chin – Suzhou, utrzymują stosunki partnerskie od 2005 roku.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź