miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Co dalej z Pit Bullem z ul. Reguły? Biegli wydali opinię…

0 1 494

Dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się końcem lipca przy ul. Reguły w Nowym Sączu wciąż są analizowane przez Policję i Prokuraturę Rejonową.  Agresywny Pit Bull, który wtedy zagryzł Owczarka Belgijskiego i pogryzł jego właścicielkę był poddany obserwacji. Co ustalili biegli sądowi?

 

Zobacz drastyczne nagranie z całego zajścia: Nowy Sącz: Pit Bull zaatakował kobietę i jej psa! [DRASTYCZNE NAGRANIE WIDEO]

 

Wszczęte są dwa postępowania w związku z tymi wydarzeniami. Pierwsze prowadzone jest w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu właścicielki Owczarka Belgijskiego. Wówczas poszkodowana doznała obrażeń ciała w postaci rany kąsanej dłoni, a także otarcia kolan w skutek upadku. Wszczęcie dochodzenia argumentowane jest niewłaściwym trzymaniem psa rasy Pit Bull na smyczy.

Postępowanie nie jest jeszcze zakończone. Wciąż przesłuchujemy świadków. Czekamy na jednoznaczną opinię biegłego z zakresu obrażeń ciała osoby pokrzywdzonej, abyśmy mogli ustalić rodzaj naruszenia ciała – informuje w rozmowie z miastoNS.pl Prokurator Rejonowy Jarosław Łukacz.

Drugie postępowanie prowadzone jest przez Policję i wspomagane przez prokuraturę rejonową. Tutaj biegli przebadali Pit Bulla pod kątem stopnia agresji. Jak poinformowała nas asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej Policji, biegli wydali już opinię na temat zwierzęcia. Jednak do zakończenia sprawy Policja nie ujawnia jej treści.

Pies jest cały czas zabezpieczony do postępowania wykroczeniowego prowadzonego przez Policję. Przebywa w tej chwili w schronisku, bądź u weterynarza. Policja miała uzyskać opinię biegłych w kwestii, czy pies jest agresywny, czy też nie. W związku z tym nakazaliśmy wydać polecenie o zabezpieczeniu tego psa. Zostało to zrealizowane i zwierzę przebywa pod opieką odpowiednich ludzi – dodaje prokurator Jarosław Łukacz.

Czekamy na zakończenie śledztwa prowadzonego przez Policję i Prokuraturę. Do tematu jeszcze wrócimy…

 

Klaudia Celusta

Fot.: miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź