miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Edukacja osób niepełnosprawnych w czasie pandemii – konferencja w MCDN

0 207

W czwartek (4 marca) odbyła się konferencja pt. „Nowe wyzwania kompleksowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi w okresie pandemii”, zorganizowana przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Nowym Sączu. Konferencja dotyczyła m.in. innowacyjnych działań edukacyjno-opiekuńczych na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz prezentacji form wsparcia nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi.

 

Czytaj również:22 latek przekroczył dozwoloną prędkość o 100km/h!

 

Dynamiczna sytuacja w oświacie, spowodowana pandemią, wymusza podejmowanie innowacyjnych działań integracyjnych na rzecz edukacji włączającej. Wsparcie nauczycieli oraz kształcenie i opieka nad dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami to ogromne wyzwanie w czasach pandemii. MCDN Ośrodek w Nowym Sączu zaprosił do współpracy nowosądecką Szkołę Podstawową nr 6, Fundację Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA” oraz WTZ Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, aby wspólnie porozmawiać o problemach związanych ze zdalną edukacją osób niepełnosprawnych. Wykładów i prezentacji wysłuchało prawie 200 nauczycieli szkół i placówek edukacyjnych z Małopolski.

Edukacja osób z niepełnosprawnościami została zaprezentowana w kontekście szerokiej socjalizacji rodziny, przedszkola, szkoły, instytucji wspomagających działania terapeutyczne, rehabilitacyjne i realizujące aktywny wypoczynek.

Przedstawiono innowacyjne formy wsparcia zarówno uczniów jak i nauczycieli pracujących z niepełnosprawnymi uczniami. Część konferencji została również poświęcona kierunkowi działań w doradztwie i doskonaleniu pracy kadry specjalistycznej. Nie zabrakło też autorskich propozycji oraz dobrych praktyk w zakresie innowacyjnych rozwiązań architektonicznych, organizacyjnych i dydaktycznych wspomagających funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.

 

Fot. radio.bialystok.pl
Źródło: MCDN w Nowym Sączu

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź