miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jubileuszowy X Charytatywny Bieg Św. Rocha wkrótce! Pobiegnij dla Kacpra Basty

0 814

W sobotę (21 sierpnia) przy ul. Bohaterów Orła Białego w Nowym Sączu odbędzie się Jubileuszowy X Charytatywny Św. Rocha. Organizatorzy wydarzenia po raz kolejny postanowili wesprzeć leczenie i rehabilitację chorego Kacpra Basty z Osiedla Dąbrówka. Impreza odbywa się pod naszym patronatem medialnym.

 

Czytaj również: Wielkie grillowanie i Kino Nocnych Marków za nami [Fotorelacja]

 

–  Bieg i Festyn św. Rocha to stały punkt w kalendarzu naszych osiedlowych imprez. To czas, gdy całe osiedle jednoczy się w charytatywnym biegu. Łączymy sportowa rywalizację z pomaganiem. To jubileuszowa dziesiąta edycja biegu. Tym razem zbieramy środki finansowe na leczenie naszego przyjaciela Kacpra Basty. Zapraszam wszystkie osoby dobrego serca z całego Nowego Sącza i Sądecczyzny do udziału w biegu i festynie –  powiedział w rozmowie z miastoNS.pl Michał Kądziołka, organizator akcji, przewodniczący Zarządu osiedla. 

Program X Charytatywnego Biegu Św. Rocha (21 sierpnia) przedstawia się następująco:

8:00 – 08:45 – Msza Św. w kościele Św. Rocha
08:45 – 09:00 – Rejestracja zawodników
09:00 – 09:10 – Uroczyste otwarcie zawodów
09:10 – 10:30 – Start biegów od najmłodszej kategorii

Opłata startowa w wysokości 10 złotych w całości zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Kacpra Basty z Osiedla Dąbrówka, który w tamtym roku zachorował na nowotwór kości. Nie czekaj, zapisz się już dzisiaj na stronie: http://www.biegrocha.xon.pl/.

Organizatorzy imprezy, to: TKKF Dąbrówka, Zarząd Osiedla Dąbrówka, Parafia Św. Rocha w Nowym Sączu oraz Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu.

Do niedzieli (15 sierpnia) przyjmowane są zgłoszenia, natomiast wpisowe (10 złotych) należy wpłacić w dniu X Charytatywnego Biegu Św. Rocha, który odbędzie się przy ul. Bohaterów Orła Białego w Nowym Sączu.

Honorowy patronat Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Poseł na Sejm RP Patryk Wicher, Poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk, Senator RP Wiktor Durlak.

Sponsorzy Platynowi: Hotel Beskid, Delikatesy Centrum

Festyn potrwa do godz. 20:00.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Organizatorzy
Fot.: Zarząd Osiedla Dąbrówka (archiwum)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź