miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny, 22 już rok akademicki w sądeckiej PWSZ rozpoczęty [Zdjęcia]

0 672

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu 4 października 2019 r. zainaugurowała 22. rok akademicki. Tym samym w mury Uczelni wkroczyło przeszło 1100 studentów nowoprzyjętych na studia I oraz II stopnia. Łącznie na 16 kierunkach studiów I stopnia, 6 kierunkach studiów II stopnia oraz 2 kierunku jednolitych studiów magisterskich w roku akademickim 2019/20 kształcić się będzie przeszło 3600 studentów, w tym około 750 osób na studiach niestacjonarnych. Inaugurację Roku Akademickiego połączono z otwarciem Centrum Symulacji Medycznej w Instytucie Zdrowia tej uczelni.

 

Czytaj również: Pobiegną po nowy dom dla niepełnosprawnych sióstr!

 

Podczas uroczystości rektor PWSZ dr hab. inż. Mariusz Cygnar, profesor PWSZ, pasował na studentów przedstawicieli poszczególnych kierunków. Wręczył też puchary studentom za wyjątkowe sukcesy w dziedzinie sportu.

Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec odznaczył Krzyżami Zasługi i Medalami Za Długoletnią Służbę pracowników naukowych uczelni.

Ważną częścią uroczystości było otwarcie Centrum Symulacji Medycznej, wyposażonego w karetkę pogotowia, gabinety lekarskie, sale Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz salę chorych, w której rolę pacjentów pełnią mówiące fantomy. Otwarcie poprzedził pokaz działania ratowników, udzielających pomocy mężczyźnie, który nagle stracił przytomność.

Dodajmy, że w tym roku akademickim w sądeckiej PWSZ studiować będzie ponad 3600 osób, w tym 1266 studentów pierwszego roku. Kształcą się oni na 16 kierunkach studiów I stopnia, sześciu II stopnia i dwóch magisterskich.

 

 

Opr. Rafał Kmak
Fot. Paweł Szeliga

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź