miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji świętuje jubileusz 10-lecia!

0 859

Z okazji jubileuszu MOSiR oraz krytej pływalni odbyły się uroczystości w kompleksie „Platinum” . Była to dobra okazja do gratulacji, ale też podsumowania długoletniej pracy. Obecni byli: dyrekcja MOSiR, obecni i emerytowani pracownicy MOSiR, Wojciech Piech (zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza), Józef Kantor (dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji), radni miejscy oraz przedstawiciele spółek miejskich.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Daniel Weimer został patronem Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej!

 

Zanim rozpoczęły się oficjalne uroczystości minutą ciszy uczczono zmarłych pracowników MOSiR: Wojciecha Rzeszowskiego, Józefa Żuchowicza, Józefa Salamona, Henryka Jabłońskiego.

Jubileusz poprowadził Janusz Michalik z sądeckiego MOK-u. Do zebranych gości zwrócił się prezes MOSiR Paweł Badura: – Rzadko mamy okazję spotkać się na takich uroczystościach. Każdy dzień wypełnia nam czas pracy. Chcemy, aby ta praca była rzetelna i owocna. Dziś w tym miejscu spotkamy się na podwójnym jubileuszu: 20-krytej pływalni i 10-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pewnie wielu z was ma również swój własny, cichy jubileusz pracowniczy. Panie i Panowie, drodzy pracownicy MOSiR-u, kieruję do Was szczególne słowa: słowa uznania za ciężką pracę, słowa podziękowania, słowa uznania za poświęcenie się dla pracy, dla miasta i dla jego gości.

 

 

Zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech podziękował pracownikom MOSiR za ich wkład w rozwój sądeckiego sportu: – Od wielu lat dbacie o zdrowie i kondycję sądeczan. Kiedy patrzymy wstecz – w dniu jubileuszu 10-lecia MOSiR u 20-lecia istnienia krytej pływalni – przekonujemy się, że Wasza historia jest znacznie bogatsza, niż film, który przed chwilą obejrzeliśmy. Pamiętam obydwa te momenty: kiedy podejmowaliśmy decyzję o budowie krytej pływalni, kiedy powstawał projekt, pamiętam czasy realizacji tej inwestycji, ale też pamiętam czas sprzed 10 lat, kiedy inicjowaliśmy powstanie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

 

Pracownicy o najdłuższym stażu zostali wyróżnieni przez Pawła Badurę (dyrektor MOSiR) oraz Bogusława Kmaka (zastępca dyrektora MOSiR). Życzenia złożyła również delegacja Rady Miasta Nowego Sącza, na czele z Przewodniczącym Januszem Kwiatkowskim, w składzie: Elżbieta Chowaniec, Mieczysław Gwiżdż, Kazimierz Sas, Dawida Dumana. Były także gratulacje od prezesów i przedstawicieli spółek miejskich.

 

 

Kryta pływalnia została otwarta we wrześniu 1998 roku przez ówczesnego prezydenta – Andrzeja Czerwińskiego. W 2001 roku do użytku została oddana hala sportowo-widowiskowa przy ul. Nadbrzeżnej. Obiektem zarządzał Janusz Ruchała, który został prezesem powołanej 1 maja 2003 roku spółki komunalnej Nowosądecki Ośrodek Sportu i Rekreacji. W 2008 roku spółka została przekształcona w Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a jej prezesem został Paweł Badura.

Obecnie MOSiR zarządza: stadionami przy ul. Kilińskiego, w dzielnicy Piątkowa i Zawada, basenem, halami sportowymi przy ul. Nadbrzeżnej, ul. Na Rurach i w Zawadzie, Parkiem Sportów Miejskich przy obwodnicy oraz Małopolskim Parkiem Rekreacji Przestrzennej (dawne miasteczko rowerowe).

 

Opr.: Klaudia Celusta
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź