miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje „Pani Maria”. Przyjaciółka i dobra dusza Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu

1 2 130

W sobotę (10 lutego) zmarła Maria Paluch, przyjaciółka i dobra dusza Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu. „Pani Maria”, bo tak wszyscy ją pamiętają nigdy nie była pracownikiem placówki, ale ja k mało kto była przez całą historię szkoły bezpośrednio z nią związana. Pogrzeb odbędzie się we wtorek (13 lutego) w Bazylice św. Małgorzaty. O godz. 11:30 nastąpi wprowadzenie ciała do Bazyliki, różanie. Następnie o godz. 12:00 odbędzie się Msza Św., kolejno przejazd na cmentarz w Rdziostowie (gm. Chełmiec). Panie, świeć nad Jej Duszą.

Czytaj również: Nie żyje Jan Wójcik, najstarszy druh OSP Biegonice

– Pani Maria osobiście towarzyszyła mi przez cały 25-letni okres zarządzania szkołami. Związana była również z Parafią Św. Małgorzaty – sprzątała oraz pilnowała po południu i wieczorem budynków parafialnych. Najlepiej pamiętają ją starsze dzieci, które oczekiwały na holu na swoich rodziców. Pani Maria opiekowała się dziećmi grającymi w tenisa oraz nadzorowała szkolne akwarium – mówi Zbigniew Małek, dyrektor Katolickiej SP w Nowym Sączu.

Pani Maria była osobą skromną i zawsze chętną do pomocy innym. Była silnie związana z parafialnym „CARITAS”, pomagała zbierać fundusze i dary przed każdymi świętami oraz przed Charytatywnym Festynem Parafialnym. Pani Maria była „Dobrym Duchem” naszych szkół.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Anonim pisze

    Tak będziemy wspominać Panią Marię:
    Kazanie ks. dra Jurkiewicza wygłoszone podczas uroczystości pogrzebowych: https://www.youtube.com/watch?v=YnAW9rVNRrA

Zostaw odpowiedź