Marszałek Witold Kozłowski podsumowuje. Czas dużych inwestycji i wielkich wydarzeń…
– Na tym terenie w ciągu pięciu lat zrealizowaliśmy, wykonaliśmy łącznie 4010 transferów finansowych na łączną kwotę 1,22 mld złotych. To najwyższe liczby spośród wszystkich okręgów w Małopolsce i chcę podkreślić, że nie jest to nasza zasługa, ale zasługa aktywności mieszkańców, przedsiębiorców, samorządowców i społeczników z tego terenu, za co szczerze dziękuję – mówił marszałek Witold Kozłowski.
Jak podkreśliła radna województwa Marta Mordarska, na obecną kadencję zarządu i sejmiku województwa przypadł trudny czas pandemii koronawirusa i niełatwy czas wojny na Ukrainie. – To dwa główne wyzwania, z którymi samorząd województwa musiał sobie poradzić i zrobił to najlepiej jak potrafił – mówiła Marta Mordarska.
– Muszę podkreślić, że samorząd to nie polityka. Samorząd to współpraca. Każdemu z nas – radnych zależy na współpracy i wypracowaniu takich rozwiązań, które będą dobre dla mieszkańców. Ważna jest także dobra współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego. Ta współpraca to wsłuchiwanie się w potrzeby samorządów i ich mieszkańców – dodał radna.
Marta Mordarska podkreśliła, że na wyróżnienie zasługuje projekt Małopolski Tele Anioł. Program, który wyróżnia Małopolskę na tle innych polskich regionów, ale także w Europie.
– Jako województwo, pan marszałek osobiście podejmował decyzje, uruchamialiśmy dodatkowe środki dla służby zdrowia – poinformował radny Grzegorz Biedroń.
– Zakupiliśmy nowoczesne karetki, z troską patrzymy na szpitale wojewódzkie i powiatowe. Trzeba pamiętać, że Małopolska dba o przedsiębiorców. W czasie pandemii uruchomiony został pakiet im dedykowany w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Przedsiębiorcy są także beneficjentami naszych konkursów. Zależy nam na wsparciu każdej branży, wsparciu zatrudnienia, rynku pracy – dodał Grzegorz Biedroń.
Konferencja prasowa była także okazją do podkreślenia dobrej współpracy między województwem a Małopolską Organizacją Turystyczną. W partnerstwie zrealizowanych było wiele projektów: Małopolska cel podróży, Festiwal Piękna w Nowym Sączu, ale też obecna akcja promocyjna zimowej odsłony regionu: „Daj się ugościć w Małopolsce – akcja zima”.
W trakcie konferencji prasowej zostały także przedstawione założenia budżetu województwa na 2024 rok. Piszemy o tym na naszej stronie – pod tym linkiem [KLIK]. Wśród omawianych na dzisiejszym briefingu inwestycji są m.in.:
- zabezpieczenie i odbudowa DW 971 na odcinku osuwiska w m. Żegiestów. Plan na 2024 r.: 2 742 000,00
- rozbudowa DW 969 – etap II. Plan na 2024 r.: 6 438 455,00
- rozbudowa skrzyżowania DW 969 z DP nr 1538K oraz DG nr 291836K w m. Jazowsko – 6 mln zł w 2024r. – wykonanie robót budowlanych i nadzory branżowe.
W konferencji wzięli udział także dyrektorzy małopolskich jednostek organizacyjnych województwa małopolskiego: Małopolskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ” w Nowym Sączu, Muzeum Ziemi Sądeckiej, Szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.
Dane przekazywane podczas dzisiejszej konferencji znaleźć można w publikacjach dostępnych na naszej stronie – [KLIK].
Źródło i fot.: UMWM
sadeczanie ,mniej zazdrosci i zlosliwosci