miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowa grupa zajęć specjalizacyjnych na kierunku Mechatronika w sądeckim PWSZ

0 1 366

Instytut Techniczny przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu otwiera nową grupę zajęć specjalizacyjnych na kierunku „Mechatronika”. Będą to studia II stopnia (kończące się tytułem magistra), z zakresu mechatroniki w transporcie i logistyce. Potrwają 3 semestry. Osoby zainteresowane zdobyciem nowych umiejętności, które poprawią ich pozycję na rynku pracy mogą się zapisywać do 15 lutego 2022 r.

 

Czytaj również: PWSZ – po raz kolejny Uczelnią Liderów

 

Powstanie tej specjalności jest efektem konsultacji społecznych, konsultacji ze studentami oraz z otoczeniem i środowiskiem przemysłowym Nowego Sącza. Studia będą trwać 3 semestry – informuje dr hab. inż. Sławomir Kowalski, prof. PWSZ, kierownik Zakładu Mechatroniki w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. – Nowością w organizacji zajęć jest fakt, że studia stacjonarne (bezpłatne) będą odbywać się w trybie czasowym studiów niestacjonarnych – dodaje prof. Kowalski.

W semestrze odbędzie się 12 zjazdów: w czwartki odbywać będą się zajęcia prowadzone przez platformę MS Teams, natomiast zajęcia stacjonarne będą odbywały się w piątki w godzinach popołudniowych oraz w soboty.

Absolwenci tego kierunku dodatkowo będą mogli wnioskować do Instytutu Transportu Samochodowego o uzyskanie Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w Transporcie przewozu rzeczy i osób bez konieczności zdawania wymaganego egzaminu.

 

 

Zajęcia będą odbywać w Instytucie Technicznym PWSZ przy ulicy Zamenhofa 1a w Nowym Sączu. Obok nowo otwartej grupy zajęć specjalizacyjnych na IT sądeckiego PWSZ funkcjonują także:

  • mechatronika w systemach produkcyjnych,
  • bionika w systemach mechatronicznych.

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj – KLIK 

 

Siedzibą Instytutu Technicznego jest nowoczesny obiekt, w którym studenci mogą korzystać z multimedialnych sal wykładowych, nowoczesnych pracowni komputerowych i specjalistycznych laboratoriów. Studenci w czasie studiów mają kontakt z nowoczesnymi rozwiązaniami, mającymi zastosowanie w przemyśle. Zajęcia prowadzą wykładowcy z ogromnym doświadczeniem akademickim, naukowym i przemysłowym.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź