miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Radni PiS-u apelują o zmianę opłaty za wywóz nieczystości ciekłych!

0 830

Grupa radnych przygotowała projekt uchwały dotyczący uchylenia Uchwały Rady Miasta Nowego Sącza w sprawie przejęcia od właścicieli nieruchomości obowiązków w zakresie pozbywania się zebranych nieczystości ciekłych. Został on już przedłożony prezydentowi.

 

Czytaj również: Iwona Mularczyk: „Oczekujemy od prezydenta informacji na temat zwolnień”

 

– Opłata za wywóz nieczystości ciekłych w kwocie 117 złotych, która obowiązywała była uważna przez mieszkańców za niesprawiedliwą i krzywdzącą. Nie było ważne, ile osób mieszka w danym domu, ponieważ była ona jednakowa dla wszystkich. Po konsultacjach doszliśmy do wniosku, że należy tą uchwałę uchylić – powiedziała Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza.

Radni miejscy (PiS) uważają, że opłata szczególnie uderza w osoby starsze, samotne, i najuboższe, a także w mieszkańców, którzy nie ze swojej winy nie mają możliwości wpięcia się do kanalizacji sanitarnej i dlatego wnoszą o uchylenie przedmiotowej uchwały i przeprowadzenie ponownej analizy, z uwzględnieniem opinii społecznej, w zakresie zorganizowania i funkcjonowania systemu zbierania nieczystości ciekłych z terenu miasta.

Jeżeli uchwała zostanie uchylona, powierzona zostanie do wykonania prezydentowi Miasta Nowego Sącza i wejdzie w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, UM Starogard Gdański (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź