miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Parking pod Panoramą rozbudowany! [Zdjęcia]

1 671

Przy ul. Romanowskiego, pod słynną Panorama powstał parking dla 86 samochodów osobowych. Dzisiaj (13 sierpnia) oficjalnie oddano do użytku potrzebne w centrum miasta nowe miejsca parkingowe. Wcześniej parking zaprojektowany był na ok 40 pojazdów. Co ciekawe, osoby, których pojazdy zarejestrowane są w Nowym Sączu i rozpoczynają się nr. rejestracyjnym KN przez 90 minut parkować będą bezpłatnie.

 

Czytaj również: Nowy Sącz z najwyższym wskaźnikiem przestępczości w Polsce!

 

– Udało się wybudować parking na 86 miejsc parkingowych, na którym będzie obowiązywać Karta Nowosądeczanina. Od dnia dzisiejszego szczęśliwi posiadacze samochodów, których numer rejestracyjny to KN, będą mogli parkować 90 minut za darmo – powiedział Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel

Prezes Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej Anna Bednarczyk-Maśko omówiła szczegóły darmowego parkowania. – Przez pierwsze tygodnie parking będą obsługiwały osoby, które dla pojazdów zarejestrowanych w Nowym Sączu, będą wystawiały specjalne darmowe bilety na czas 90 minut. W momencie przekroczenia tego czasu zostanie naliczona opłata za każdą rozpoczętą godzinę. Od 1 września zostanie zamontowany parkometr, który po wpisaniu numeru rejestracyjnego będzie wydawał darmowe bilety.    

Do 7 września br. z  nowego parkingu zostanie także wykonany dojazd do ścieżki rowerowej EuroVelo. W planach jest także budowa kolejnego parkingu również przy ulicy Romanowskiego. 

Mieszkańcy posiadający pojazdy o numerze rejestracyjnym innymi niż KN, zapłacą 3.20 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Opłaty za parkowanie będą pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-20:00 oraz w soboty od 7:00-15:00.

Inwestycja polegała na budowie miejsc postojowych dla samochodów osobowych wraz z jezdniami manewrowymi. Przebudowie były także poddane chodniki oraz schody prowadzące do parkingu i wykonano nowe oświetlenie.

 

 

Od zachodniej strony parkingu (od strony rzeki Dunajec) umocniono skarpę koszami siatkowo-kamiennymi, przykryto je ziemią i obsiano trawą. Inwestycja swym zakresem obejmowała również przebudowę dotychczasowego odwodnienia parkingu. W ramach zadania zmianie uległy kierunki spływu i sposób odprowadzenia wód opadowych do odbiornika, natomiast sam odbiornik został oczyszczony i wyremontowany. 
 
Ponadto w ramach inwestycji przebudowano zjazd publiczny, przesunięto istniejące oświetlenie poza krawędź projektowanych miejsc postojowych, a także usunięto i nasadzono nowe drzewa i krzewy.
 
Opr. Rafał Kmak
źródło i fot. UMNS
Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Klijent pisze

    A o koszach znów zapomnieli

Zostaw odpowiedź