miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

0 856

Kilka miesięcy temu władze Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (STBS) w Nowym Sączu złożyły doniesienie do prokuratury w Nowym Targu. – Chodziło między innymi o wyrządzenie spółce  przez poprzedni zarząd szkody majątkowej o wartości 800 tys. zł. Miał to być wynik niezgodnego z procedurami unieważnienia przetargu na budowę lokali przy ul. Kusocińskiego w Nowym Sączu – informuje dzisiaj Radio Kraków. Dzisiaj poinformowano o umorzeniu postępowania.

 

Czytaj również: Sądeczanin Kuba Olszewski z brązowym medalem Mistrzostw Europy!

 

Śledczy w działaniach byłych władz STBS nie dopatrzyli się znamion przestępstwa. Na tę decyzję przysługuje zażalenie do sądu w Nowym Sączu. Wcześniej prokuratura w Nowym Targu umorzyła śledztwo w sprawie nieistniejącej już spółki Sądecka Infrastruktura Miejska.

Śledczy zajęli się sprawą, podobnie jak w przypadku STBS, po zgłoszeniu, które było wynikiem audytu zleconego przez ratusz. W przypadku SIM pełnomocnik sądeckiego ratusza złożył zażalenie na decyzję śledczych. Sąd w Nowym Sączu rozpatrzył ją pozytywnie. Sprawa wróciła do nowotarskiej prokuratury.

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum | google maps
źródło: Radio Kraków

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź