miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rusza kampania CIĄŻA I PASY w Nowym Sączu

1 951

Czy wiesz, że w ciąży też należy zapinać pasy? Mimo, że polskie prawo dopuszcza niezapinanie pasów w widocznej ciąży, to jest to śmiertelnie niebezpieczne dla mamy i dziecka, rozwijającego się w jej brzuchu. Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info prowadzi akcję społeczną “Ciąża i pasy”, podczas której będzie uczyć mamy w widocznej ciąży, jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa w stanie błogosławionym.

 

Czytaj również: Dzieci dzieciom na granicy! Kajakarz-olimpijczyk ponownie wspiera imigrantów

 

Kampania została już przeprowadzona m.in. w Kielcach, w Skarżysku Kamiennej, Warszawie, Chorzowie oraz we Wrocławiu. Już 26 października swoją lokalną edycję będzie miała w Nowym Sączu. W obecnych czasach już prawie wszystkie kobiety są mobilne i jeżdżą samochodem również w ciąży. Kampania “Ciąża i pasy” jest przygotowana w celu zapewnienia im oraz ich dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa.

 

 

W tej chwili w Europie tylko Bułgaria, Grecja, Rumunia, Włochy i Polska pozwalają kobietom w ciąży nie zapinać pasów bezpieczeństwa – tłumaczy Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info. – Wszystkie inne kraje zniosły już ten tragiczny w skutkach przepis, gdy badania przeprowadzone już w 1995 roku, udowodniły, że pasy bezpieczeństwa nie zagrażają kobietom w ciąży, a wręcz ratują im życie podczas wypadku.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa, jak sama ich nazwa wskazuje służą do tego, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Klucz tkwi w poprawnym użyciu pasów – tzn. prawidłowym przeprowadzeniu pasa biodrowego poniżej kolców biodrowych przednich górnych oraz pasa barkowego pomiędzy piersiami i przez środek ramienia.

 

 

Podczas kampanii “Ciąża i pasy” kilkudziesięcioosobowy zespół specjalistów uczy jak prawidłowo zapinać pasy w stanie błogosławionym i na co zwracać uwagę przy ich prowadzeniu po ciele. Osoby, które przechodzą warsztaty otrzymują certyfikaty ambasadora / ambasadorki KAMPANII CIĄŻA I PASY. Do zostania ambasadorem akcji są zaproszone m.in. kobiety w ciąży, lekarze, dziennikarze, osoby dobrej woli.

Na warsztaty i bezpłatne inspekcje dla kobiet w ciąży można zapisywać się pod numerem: 18 521 39 52. Zapraszamy już od 26 października do Centrum Bezpieczeństwa Fotelik.info w Nowym Sączu (ul. Lwowska 238)

Więcej informacji można znaleźć na www.ciazaipasy.pl i www.fotelik.info

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Marcin pisze

    Ciąża = już nigdy nie pójde do pracy bo PiS tak mnie wychował – tak powinien brzmieć tytuł.

Zostaw odpowiedź