miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ubezpieczenie szyb w aucie – na co zwracać uwagę?

0 330

Może mieć ono szczególne znaczenie, gdyż szyby należą do najdelikatniejszych elementów samochodu. Ich uszkodzenie może poważnie zagrozić pasażerom. Przeczytaj, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na ubezpieczenie szyb i na co zwracać uwagę, kupując takie ubezpieczenie.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szyb?
Konieczność naprawienia uszkodzonej szyby może być dla nas bardzo kosztowna. To sprawia, że wielu kierowców zwleka z udaniem się do warsztatu. Z badań przeprowadzonych przez firmę Nordglass wynika, że aż 26% procent kierowców jeździ z uszkodzonymi szybami. Najczęściej dzieje się tak do czasu, gdy szkoda jest na tyle duża, że jest to już niemożliwe, lub gdy kierowca zostanie złapany przez policję i ukarany wysokim mandatem. Z tego powodu, zamiast narażać się na koszty, powinniśmy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie samochodu, w tym szyb.

Jakie ubezpieczenie szyb wybrać?
Kierowcy, którzy chcą ubezpieczyć szyby w swoim samochodzie, mają dwie opcje do wyboru: ubezpieczenie OC dla kierowców z dodatkową wykupioną opcją ubezpieczenia szyb lub kompleksowe ubezpieczenie Autocasco. Warto porównać obydwie opcje i zorientować się, co w naszym przypadku będzie bardziej opłacalne.

Ubezpieczenie Autocasco przede wszystkim to interesująca opcja dla użytkowników nowych, droższych samochodów. To ubezpieczenie umożliwia pełną ochronę na wypadek najróżniejszych zdarzeń losowych. Zwykle pakiet zawiera korzystną opcję ubezpieczenia szyb. np. możliwość dwukrotnej darmowej naprawy w warsztacie wskazanym przez ubezpieczyciela.

Autocasco korzystne jest dla osób zainteresowane dodatkowymi opcjami ubezpieczenia, takimi jak np. pakiet Assistance czy samochód zastępczy.

Ubezpieczenie OC dla kierowców z ubezpieczeniem szyb to najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie dla posiadaczy tańszych i starszych samochodów, a także w sytuacji, gdy wykupiony pakiet Autocasco nie obejmuje szyb lub posiadamy ubezpieczenie “minicasco z www.ubezpieczeniaonline.pl“.

Na co uważać, wykupując ubezpieczenie szyb?
Zanim zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, powinniśmy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Upewnijmy się, czy ubezpieczenie obejmuje wszystkie szyby. Warto wziąć pod uwagę również to, że ubezpieczyciel może zwracać jedynie pieniądze za naprawy dokonane w określonych warsztatach (sprawdźmy, czy znajdują się one blisko naszego miejsca zamieszkania).

Warto porównać różne opcje ubezpieczenia szyb. Możemy to w prosty sposób zrobić online, dowiadując się w kilka chwil ile kosztuje ubezpieczenie samochodu oc z www.ubezpieczeniaonline.pl. Na tej stronie znajdziemy również bardzo korzystne opcje ubezpieczeń OC dla młodych kierowców, którzy zwykle nie mogą liczyć na wiele zniżek.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.