miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W piątek przesiądziemy się do nowego dworca MPK

0 1 793

Już w najbliższy piątek (11 października) mieszkańcy Nowego Sącza i całej Sądecczyzny będą mogli korzystać z nowego Dworca MPK u skrzyżowania ulicy Kolejowej i alei Batorego.

 

Czytaj również: Los naszego kraju leży w naszych rękach!

 

Jutro nastąpi oficjalna część związana z ukończeniem prac przy nowym obiekcie. Od piątku infrastruktura będzie w pełni dostępna. Inwestorem jest spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu. Wykonawcą firma Erbet. Sądecka firma wyceniła prace na 11 078 794,50 zł

Budynek Dworca MPK jest dwupiętrowy i posiada prawie 600 metrów kwadratowych. Każdy poziom ma ok. 300 metrów. Na dole znajdzie się Punkt Obsługi Klienta, gdzie będzie można wejść do środka (taki, jak na ul. Piotra Skargi). Ulokowana zostanie także poczekalnia dla pasażerów, ponadto dostępne dla wszystkich będą toalety. Na pierwszym piętrze będą pomieszczenia biurowe, poczekalnia dla kierowców oraz pomieszczenia socjalne. Na dole umieszczone zostaną punkty usługowe i gastronomiczne. Wszystkie perony będą w pełni zadaszone i w znacznej przestrzeni przeszklone, a więc będzie tam dużo światła.

– Z poczekalni nawet do ostatniego stanowiska będzie można przejść suchą stopą – podkreślił Artur Maciuszek, kierownik Wydziału Eksploatacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź