miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

WSB-NLU i WUP Kraków podpisują porozumienie!

0 3 793

W siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączy odbyło się oficjalne podpisanie porozumienia, które efektem będzie ścisła współpraca uczelni z Wojewódzkim Urzędem pracy w Krakowie. Webinaria, debaty w ramach barometru rynku pracy oraz szkolenia – to narzędzia, z których będą mogli korzystać studenci najpopularniejszej szkoły wyższej w regionie.

 

Czytaj również: Samotnie w 84 dni pokonała 2367 km zdobywając „łuk Karpat”. Ewa Chwałko już w czwartek w WSB-NLU

 

W poniedziałek (29 listopada) doszło do uroczystego podpisania umowy pomiędzy Wyższą Szkołą Biznesu i Wojewódzkim Urzędem Pracy. W wydarzeniu na ul. Zielonej (w siedzibie WSB) wzięli udział licznie przybyli goście. Pojawili się m.in. parlamentarzyści i samorządowcy.

 

Za tym idą konkretne możliwości finansowane dla studentów z Sądecczyzny – zaznaczył Michał Kądziołka, wicedyrektor urzędu. – To są kwestie szkoleń i możliwość zdobycia dodatkowych dofinansowań na szkolenia również na studia podyplomowe. W zależności od konkretnego projektu. Jeśli chodzi o “Kierunek Kariera” to jest kwota około 2 700 zł, a jeżeli mowa o programie “Kierunek Kariera Zawodowa” to jest kwota 5 tys. zł. Tak więc naprawdę na stole leży konkretna gotówka, po którą mogą sięgnąć mieszkańcy Małopolski – dodał.

 

Co ważne, programy w większości dają możliwość zmiany swoich kwalifikacji zawodowych, co pozwala dostosować się do potrzeb rynku pracy.

To bardzo ważne dla dorosłych osób, które stanowią większość naszych studentów – mówił rektor nowosądeckiej WSB, Dariusz Woźniak. – Oni szukają wsparcia finansowego, żeby nie tylko ze swoich prywatnych źródeł finansować zmiany swoich kwalifikacji. Jest właśnie ku temu znakomita okazja, bo Wojewódzki Urząd Pracy dysponuje takim programem i takimi pieniędzmi, stąd bardzo cieszymy się z podpisania takiej umowy – podkreśla Woźniak.

Na uroczystym podpisaniu umowy pojawili się m.in. parlamentarzyści (senator Wiktor Durlak, posłowie Arkadiusz Mularczyk, Wiesław Janczyk, Patryk Wicher), samorządowcy (radna wojewódzka Marta Mordarska, radni miejscy, Sekretarz Województwa Małopolskiego Wojciech Piech, starosta limanowski oraz grybowski), dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządu terytorialnego, prezydent WSB dr Krzysztof Pawłowski, rektor WSB dr Dariusz Woźniak oraz wicedyrektor WUP Michał Kądziołka.

Obecne programy potrafią dawać ogromne wsparcie i nowe kompetencje młodym ludziom. Mam nadzieję, że zaowocują tym, o czym marzyłem i Małopolska będzie mogła konkurować z innymi województwami przewagą na rynku pracy – mówił prezydent dr Krzysztof Pawłowski.

fot.: WUP Kraków

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź