miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wstrzymano przyjęcia na oddział chirurgii onkologicznej sądeckiego szpitala

1 2 068

Nowosądecka placówka Szpitala Specjalistycznego podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć planowych na oddział chirurgii onkologicznej. Będą tam kierowani pacjenci tylko w tzw. stanach ostrych, wymagający natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Taka sytuacja ma potrwać do niedzieli. 

 

Czytaj również: Będzie 24-godzinna opieka dla mieszkańców Doliny Popradu?

 

Do tej pory te osoby były przyjmowane na oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej, ale zostały one przekształcone na oddziały Covidowe. Pacjentów chirurgicznych przyjmował oddział chirurgii onkologicznej. Pacjentów było tak dużo, że musieliśmy wstrzymać przyjęcia planowe. Zostaną one wznowione 17 stycznia – wyjaśnia Agnieszka Zelek-Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala na antenie Radia Kraków.

W tej chwili w sądeckim szpitalu są 102 łóżka covidowe. Blisko 80 z nich jest zajętych. 4 osoby zakażone znajdują się na intensywnej terapii.

W całej lecznicy na wszystkich oddziałach jest prawie 500 łóżek i większość jest zajęta. Oddziały inne niż chirurgii onkologicznej i te przekształcone na covidowe pracują normalnie. Zgodnie z informacjami rzeczniczki, także poradnie pracują normalnie.

Według czwartkowych danych urzędu wojewódzkiego, w Małopolsce są 3001 łóżka covidowe, z czego zajęte są 1663. Z pomocy respiratorów korzystają 202 osoby, 74 respiratory są wolne.

Minionej doby w województwie odnotowano 2507 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 51 osób. Na kwarantannie pozostaje 23 360 mieszkańców.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Anonim pisze

    To nie prawda ze szpital pracuje normalnie w Nowym Saczu dzisiaj byłem na Sor
    wogóle nie przyjmują pacjentów twierdzą pielegniarki ze na SOR załadowany Cowidowcami pielegniarki nie chodzą w maskach tylko bez a pacjent jeden ruch zaczął robic ze go nie chcą przyjac to Policje wezwali widac ze lekarze i pielegniarki mają wczasy na początku pandemi własciciele restałracji dozywiali personel szpitalny a teraz mają ludzi i pacjenttów głeboko gdzies dziwie sie ze tylu dziennikaży i zaden nie podejmie tego tematu

Zostaw odpowiedź