miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Żołnierze bardzo sprawnie uwijają się z pracami! Budowa nowej przeprawy idzie pełną parą [Zdjęcia, film]

2 2 392

Według zapewnień sądeckiego magistratu do końca miesiąca ma być oddana do użytku nowa przeprawa na rzece Kamienica. Metalowa konstrukcja stoi już na przyczółkach. Żołnierze 3. Batalionu Inżynieryjnego stacjonującego na co dzień w Nisku (woj. podkarpackie) bardzo sprawnie uwijają się z pracami, które rozpoczęły się niespełna dwa tygodnie temu. Pogoda również pozwala, aby ustalony harmonogram prac przebiegał zgodnie z planem. Na chwilę obecną wykonano jeden pas ruchu, wojskowi zabierają się za złożenie drugiego.

Czytaj również: Barber tylko dla wymagających mężczyzn! Z wrodzonej pasji do zawodu

 

 

 

 

Most na rzece Kamienica będzie posiadał dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 40 ton. Składana konstrukcja, wypożyczona z Agencji Rezerw Materiałowych, to oczywiście tylko tymczasowe rozwiązanie. Most zmontowany przez wojsko ma służyć do czasu zbudowania nowej przeprawy. Władze Nowego Sącza cały czas podtrzymują deklaracje, że prace przy jej budowie ruszą wiosna przyszłego roku i przed końcem 2021 roku nowy most może być gotowy.

Most w ciągu ul. Kamiennej (droga powiatowa nr 1576K) jest nieczynny od 22 czerwca tego roku z powodu uszkodzenia elementów nośnych jego konstrukcji przez wezbrane wody rzeki Kamienica.

fot. miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Mosty już nazwać im. św. Lecha oraz Jarosława Kaczyńskich !!! Dwa identyczne, łączące ludzi , wieś z miastem !! Ludzie symbolu !! Nie jak dziad handzel bez pieniędzy czy tusk !!! Zasługa Prezydent Iwony Mularczyk z PiS !!! Niechaj służą jak najdłużej. Radze dać na końcach ich wizerunki żeby wieśniaki wiedzieli komu dziekować !!

  2. keisyr... pisze

    aż żal komentować, „miastowy” błazen

Zostaw odpowiedź