miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dariusz Popiela wspiera uchodźców. Dostarczył pełen samochód wypełniony darami

10 9 317

Nowosądeczanin Dariusz Popiela zorganizował kolejną akcję charytatywną. Tym razem postanowił pomóc uchodźcom, którzy na granicy polsko-białoruskiej mają coraz trudniejsze warunki egzystencyjne. Wspólnie z ludźmi dobrej woli osobiście dostarczył sprzęt, który może pomóc w przeżyciu w chłodzie. Przypomnijmy, Dariusz oprócz znakomitych wyników sportowych w kajakarstwie górskim (jest medalistą Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, Olimpijczykiem (Pekin)) aktywnie wspiera renowację cmentarzy żydowskich. 

 

Czytaj również: Sądeczanin, 24-letni Grzegorz Kędzierski wicemistrzem Polski

 

– Dostarczyliśmy: 60 kocy termicznych, 5 śpiworów na temperatury 0 i lekko poniżej dla dzieci i 8 dla dorosłych na 0 stopni i poniżej (nie miałem pojęcia że są takie drogie), 200 par góralskich skarpet, 15 plecaków, 6 par kaloszy, 5 karimat, 14 latarek, 26 power banków, 80 batonów energetycznych, jedzenie dla dzieci kaszki itp, odzież termiczna oraz obuwie dla dzieci i dorosłych dla kilkunastu osób, zestawy wielopaki baterii x10. W kilka dni zrobiliśmy to! Piękne serca macie! To nie koniec możecie już zbierać kolejne ciepłe rzeczy bo kryzys trwa szczegóły pewnie wkrótce – informuje Dariusz Popiela.

 

Nasze rzeczy wraz z wielkimi serduchami i ciepłem dla uchodźców dotarły do miejsca zbiórki.

Popiela razem z grupą ludzi związaną z projektem „Ludzie nie Liczby” zorganizował zbiórkę darów dla uchodźców. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zebrano samochód darów, które nasz kajakarz zawiózł do punktu zbiórki PCK w Białymstoku. Pokazał tym samym, jak można działać.

Popiela nie miał problemu z tym, by wsiąść w samochód i przejechać kilkaset kilometrów po to, by pomóc innym ludziom, którzy z pewnością nie zasługują na śmierć w lesie. Nasz kajakarz po raz kolejny pokazał, jak wielkie ma serce.

To nie pierwszy raz, kiedy nowosądeczanin włącza się w pomoc uchodźcom. Kilka lat temu, kiedy w Europie pojawił się kryzys migracyjny, zgłosił się do Refugees Welcome. Razem z żoną woził śpiwory, które następnie trafiały do Berlina. Zgłaszał też wówczas chęć przyjęcia rodziny uchodźców, gdyby była taka konieczność.

Sukcesy w sporcie Darka nie były by możliwe bez wsparcia sponsorów. Popiela od lat współpracuje z firmami, które wspierają jego dążenia bycia najlepszym. Podczas wydarzeń młody sportowiec zawsze podkreśla ich role i znaczenie. Aktualnie Darek współpracuje z firmami: SolGro, Erbet, Muszynianka, Centrum, Vayer

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
10 Komentarze
 1. Marcin pisze

  ty daruś zamiast uchodźcom to pracownikom podnieś stawki głodowe za prace palancie !!! wstyd na pół sącza bo u was pracują i głodują

 2. Maro pisze

  Co racja to racja Z trującymi chemikaliami pracują za marne pieniądze a nie nierobom dawać dary Inaczej będzie piszczał gdy tragedia od muzułmanów dotknie jego rodzine

 3. Iwona pisze

  A gdyby tam było Twoje dziecko człowieku

 4. Wolność pisze

  Wolni są, nie muszą pracować jak im nie pasuje.

 5. Marcin pisze

  to bym na pewno z nim nie koczował przy +5st MADKO. Jedź tam podaj adres i przygarnij 40 osób jak co nie przeszkadza !!! Każdy cwany nikt nie przyjmie !! pisowska mentalnośc

 6. Maro pisze

  @Wolność – no tak lepiej brać pincetplusy i żłopać harnasia przed tv bo robota brzydzi, normalnych ludzi brzydzi wypłata a nie praca a takich jak ty się wytępi jak tylko kaczor upadnie a już są zarysy na horyzoncie trolu pisowski ze wsi !!

 7. Stanley pisze

  Ciebie to chyba pojebało, tyle dzieci w kraju potrzebuje pomocy a ty chcesz podsycać napięcie na granicy. Też jestem z Sącza, ale długo mieszkałem w tamtym rejonie i znam temat.

 8. Anna pisze

  Nigdy bym mojego dziecka nie narażała na nielegalne przekraczanie granicy, od tego są legalne przejścia.! A tak naprawdę to nie są uchodźcy tylko migrańci a to duża różnica . Łamią prawo ! Jak ich stać było na bilety i wizę na Białoruś to tam mogą tylko być uchodźcami!!

 9. StanleyBucZeWsi pisze

  troche kultury Stanleyu z korzennej

 10. Artur że wsi pisze

  Ale dziecko jest w samochodzie.

Zostaw odpowiedź