miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Druhowie oddali hołd koledze. 38-latek oddał życie na służbie [Nagranie]

0 2 364

O godz. 18:00 w całej Polsce zawyły syreny alarmowe. Straż pożarna oddała hołd strażakowi, który dzisiaj w nocy zginął na służbie. 38-letni druh z OSP Balice (pow. krakowski) pomagał w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w małopolskiej miejscowości Chrosna, kiedy wraz z dwoma innymi strażakami został potrącony przez nadjeżdżający samochód. 38-latek druh OSP zmarł na miejscu mimo reanimacji. Ciężko ranna strażaczka trafiła do szpitala. Według nieoficjalnego źródła PAP kobieta jest żoną zmarłego 38-latka. Para ma czworo dzieci. Stan trzeciego druha jest dobry. Obecnie przebywa w domu.

Czytaj również: Batalion Powietrznodesantowy w akcji! Pociski, granaty i zapalniki w jednej z posesji

Strażacy PSP i OSP w nocy z poniedziałku na wtorek zabezpieczali miejsce zderzenia bmw z łosiem ok. 3 km od bramek na autostradzie A4 pod Krakowem. Ważące pół tony zwierzę wtargnęło na drogę, mimo że jest ona odgrodzona. – Kierującej bmw nic się nie stało. Łosia uśpił weterynarz – relacjonował PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Troje druhów OSP zeszło na bok, widząc nadjeżdżające auta – mazdę, a za nim samochód ciężarowy. – O ile kierujący mazdą zaczął zwalniać, to kierujący Iveco uderzył w tył mazdy i stracił panowanie na pojazdem. Zjechał na pobocze, gdzie stali druhowie – mówił rzecznik małopolskiej policji. Iveco prowadził 21-letni Węgier.

Hołd strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oddany zmarłemu koledze z OSP Balice.

 

Dziś w godzinach nocnych na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Chrosna pod Krakowem doszło do tragicznego zdarzenia. Druhowie #OSPBalice , udzielający pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym, zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód. Druhowie pomagali w zabezpieczaniu miejsca po zderzeniu BMW z łosiem.
W wyniku zdarzenia i pomimo udzielonej pomocy na miejscu zginął 38-letni druh, ciężko ranna została 38-letnia druha (żona zmarłego strażaka) i 30-letni druh.
Składamy wyrazy współczucia dla rodziny oraz bliskich, a także dla całej jednostki.
Jest nam niezmiernie przykro. Trzymamy kciuki za pełen powrót do zdrowia poszkodowanych druhów.
Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak apeluje do jednostek #PSP i #OSP by o godz. 18:00 solidarnie włączyć sygnały świetlne oraz dźwiękowe w hołdzie naszemu koledze Strażakowi.
Cześć Jego pamięci! 😢 ❤️ 👨‍🚒 🚒 🇵🇱

Fot. i nagranie: miastoNS.pl
Źródło: Facebook | Radio ZET

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź