miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak zaplanować weekend? Prognoza pogody na najbliższe dni

0 860

​Przed nami kolejny prawdziwie jesienny weekend. Najcieplejszym dniem weekendu będzie piątek, kiedy to temperatura powietrza miejscami osiągnie około 15°C. W piątek spadnie też najwięcej deszczu – głównie na północy, zachodzie i w centrum kraju. Sobota i niedziela przeważnie pochmurne z okresowymi przejaśnieniami, ale słaby deszcz możliwy jedynie lokalnie, głównie na krańcach północnych. Zrobi się też nieco chłodniej. Spodziewamy się także okresami porywistego wiatru, a porywy także najbardziej dadzą się odczuć mieszkańcom północnej części Polski.

 

Czytaj również: To będzie HIT! Zapowiada się ekwilibrystyczny nokaut! Sądeczanin Robert Ruchała na KSW64 [Film]

 

Piątek (15 października)
Sytuacja baryczna dla Polski
Polska jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Zatoką Botnicką. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie, po południu z północnego zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie, na północy kraju z domieszką powietrza arktycznego.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo możliwe słabe opady deszczu, wysoko w Beskidach oraz Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 13°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 7°C, na szczytach Tatr około 2°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.
Kraków 14°C
Kielce 13°C
Rzeszów 14°C
Zakopane 10°C

Sobota (16 października)
Sytuacja baryczna dla Polski
Od zachodu zacznie rozbudowywać się wyż znad Europy Zachodniej. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo na południu i wschodzie możliwe jeszcze słabe opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 6°C, na szczytach Tatr około 0°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny.
Kraków 12°C
Kielce 11°C
Rzeszów 12°C
Zakopane 8°C

Niedziela (17 października)
Sytuacja baryczna dla Polski
Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrami nad centralną częścią Europy. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 11°C, w rejonach podgórskich około 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.
Kraków 11°C
Kielce 10°C
Rzeszów 11°C
Zakopane 7°C

Pogoda dla Nowego Sącza na najbliższe dni

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź