miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kandydaci do Rady Powiatu Nowosądeckiego startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców „Silna Sądecczyzna”. OKRĘG nr 6: Muszyna, Krynica-Zdrój, Piwczniczna-Zdrój, Rytro

0 661

Prezentujemy dzisiaj kandydatów do Rady Powiatu Nowosądeckiego startujących z Komitetu Wyborczego Wyborców „Silna Sądecczyzna”. To komitet obecnego starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Kandydaci do Rady Powiatu Nowosądeckiego – OKRĘG nr 6: Muszyna, Krynica-Zdrój, Piwczniczna-Zdrój, Rytro

  1. Andrzej Gancarz
  2. Marian Dobosz
  3. Marta Adamczyk
  4. Iwona Romaniak
  5. Justyna Deryng
  6. Anna Biłek
  7. Konrad Rogoziński
  8. Maciej Bialik

Andrzej Gancarz: radny powiatowy, obecnie wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego. Pracuje jako dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie. Był też radnym Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie, w której pełnił funkcję przewodniczącego. Jest społecznie prezesem Stowarzyszenia „Klucz Muszyński” – organizacji, która działa na rzecz mieszkańców. Pozyskane przez Stowarzyszenie środki przeznaczane są m.in. na działalność klubu seniora, kultury i oświaty, realizację wielu akcji charytatywnych, remontów dróg, mostów, boisk, budynków itp. Pełni też funkcję wiceprzewodniczącego Rady Programowej Lokalnej Grupy Działania „Perły Beskidu Sądeckiego”, która udziela wsparcia m.in. mieszkańcom gmin Muszyna, Krynica-Zdrój, Piwniczna-Zdrój, Rytro.

Marian Dobosz: nauczyciel informatyki, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej-Zdroju – Kosarzyskach. Doświadczony samorządowiec – przewodniczący Rady Gminy Rytro w kadencji 2002-2006 i 2010-2014 oraz działacz społeczny: członek, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Ryter” w Rytrze w latach 1999-2012, były zawodnik LKS ,,Poprad” Rytro i Visegrad Maraton Rytro, współinicjator budowy hali sportowej w Rytrze, członek Rady Programowej LGD ,,Perły Beskidu Sądeckiego”. Ambasador Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju. Pomysłodawca i współorganizator takich imprez sportowych jak: Bieg i Marsz ,,Piwniczanki” oraz zimowych edycji ,,Biegu Popradzkiego” w narciarstwie biegowym i festynów rodzinnych. W Radzie Powiatu Nowosądeckiego w kadencji 2018-2024 – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i Komisji: Edukacji, Turystyki i Sportu, Mienia i Infrastruktury, Kultury i Ochrony Dóbr Kultury, Zdrowia i Uzdrowisk.

Marta Adamczyk: lat 51. Zamieszkała w Miliku, gmina Muszyna. Najmłodsze lata spędziła w miejscowości Berest, Gmina Krynica Zdrój. Wykształcenie wyższe magisterskie – Zarządzanie marketingiem i sprzedażą, ukończyła również studia podyplomowe MBA. Zamężna, mama czwórki dzieci, babcia czwórki wnucząt. Radna Powiatu Nowosądeckiego V i VI kadencji. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowosądeckiego VI kadencji. Samorządowiec i społecznik.

Iwona Romaniak: Od ponad dekady społeczniczka niosąca bezinteresownie pomoc osobom potrzebującym. Dbająca o dobro i szczęście dziecka. Wspierająca seniorów i osoby niepełnosprawne z sądeckich stowarzyszeń. Zaangażowana w organizację akcji charytatywnych i pomocowych również dla dzieci z niepełnosprawnościami. Organizatorka cyklicznych konkursów z nagrodami dla dzieci ze szkół i przedszkoli Sądecczyzny. Dba o naszych Rodaków z kresów, wspiera polskie parafie, seniorów zrzeszonych przy polskich towarzystwach, dzieci w polskich szkołach i przedszkolach. Organizatorka wypoczynku na Sądecczyźnie dla kilkuset dzieci zza wschodniej granicy z polskimi korzeniami, Święta Niepodległości Polski na kresach wschodnich, Bożego Narodzenia, Spotkania Opłatkowego. Współpracuje z Konsulatem RP i polskimi mediami na Kresach. Pomaga w sierocińcach i domach dziecka organizując akcje charytatywne. Za swoje wieloletnie bezinteresownie działanie odznaczona w 2023 r. odznaką państwową „Brązowym Krzyżem Zasługi” nadanym przez Prezydenta RP, odznaką „Zasłużony dla Ochrony Zdrowia” nadaną przez Ministra Zdrowia. W 2022 r. otrzymała tytuł Wolontariusza Roku 2022 oraz medal „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”, liczne nagrody i wyróżnienia w tym tytuł „Osobowość Roku”. Od 2017 r. założyciel i prezes Fundacji Bratnia Dusza, której mottem jest „Budujemy mosty przyjaźni tam, gdzie inni stawiają bariery”.

Justyna Deryng: lat 41, technik ekonomista, wykształcenie wyższe filozoficzne, artysta ceramik. W latach 2014-2022 radna Rady Miejskiej w Piwnicznej-Zdroju, od 2022 roku zarządza Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Piwnicznej-Zdroju, studentka Akademii Dziedzictwa w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie od 2023 roku.

Anna Biłek: od ponad 30 lat mieszka w Mochnaczce Wyżnej, a przybyła tu z Podhala. Wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne, łączy to z opieką nad osobami starszymi. Aktywnie działa w Kole Gospodyń Wiejskich oraz czynnie uczestniczy w Radzie Pożytku Publicznego w Gminie Krynica-Zdrój i w Starostwie Powiatowym Nowym Sączu.

Konrad Rogoziński: nowosądecki przedsiębiorca specjalizujący się w marketingu miejsc. Ukończył kierunek Turystyka i Rekreacja ze specjalizacją obsługa ruchu turystycznego, Mediteraneistykę (kulturoznawstwo śródziemnomorskie) na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Akademię Fotografii w Krakowie. Wydawca magazynu Odkryj Beskid Sądecki i Sądecczyznę oraz innych projektów promujących nasz region. Aktywny promotor i miłośnik Sądecczyzny, którego misją jest wzrost jej znaczenia na turystycznej mapie Polski i Europy, głównie poprzez wdrażanie nowoczesnych technologii do prezentacji i promocji. Prywatnie szczęśliwy mąż i tata, Muszynianin na co dzień mieszkający i prowadzący firmę w Krynicy-Zdroju.

Maciej Bialik: od 1975 roku związany z Krynicą-Zdrój. Prywatnie ojciec trójki dzieci i mąż Doroty. Dobrze rozpoznawany w swoim rodzinnym mieście. Działacz i społecznik, wieloletni przewodniczący Rady Osiedla Źródlane. Członek komisji rewizyjnej i były wiceprezes prezes ROD WITAMINKA, członek wspierający Grupy Krynickiej GOPR, członek Krynickiego Oddziału PTTK, wieloletni sędzia PZHL.

Materiał informacyjny KWW Silna Sądecczyzna

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź