miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koncert charytatywny dla Wojtusia Polańskiego w Łabowej

Razem możemy więcej!

0 1 023

W niedzielę (3 marca) w Łabowej odbędzie się koncert charytatywny zorganizowany dla chorego Wojtusia Polańskiego. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie malucha. Gościem specjalnym wydarzenia będzie gwiazda disco-polo Kordian!

Czytaj również: Pomóżmy Wojtusiowi Polańskiemu pokonać nerwiaka zarodkowego! KLIK

Przypomnijmy, w trakcie badań chłopczyka stwierdzono, że jest chory na nerwiaka zarodkowego współczulnego – neuroblastomę o wysokim stopniu ryzyka – MYCN dodatni stopień zaawansowania 4 według INSS. Dalsza terapia Wojtusia wymaga przeprowadzenia skojarzonego, intensywnego leczenia, w tym immunoterapii z użyciem przeciwciał anty-GD2. Lekarze oszacowali koszt tego leczenia w wysokości ok. 272 000 złotych. Mimo ogromnego bólu i cierpienia Wojtuś nie traci radości życia i walczy z całych sił o to by pokonać tę straszą chorobę, dlatego prosimy o pomoc, aby dokończyć leczenie – liczy się każda najmniejsza kwota.

 

 

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek. Przeprowadzona zostanie loteria i licytacja przedmiotów przekazanych przez mieszkańców, przedsiębiorców oraz artystów. Dodatkowo przewidziano animacje i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, napoje, ciasta – wypieki własne.

Dochód z całego koncertu przeznaczony będzie na leczenie małego Wojtusia Polańskiego.

W czasie koncertu wystąpią dzieci i młodzież z zespołów artystycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej (Justyna Dobosz – taniec, Anna Horoszko – pianino, Paulina Pogwizd – Gitara, Justyna Młynarczyk i Kwartet Sądecki, Zespół muzyczny z Roztoki Wielkiej).

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej. Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Marty Słaby Wójt Gminy Łabowa.

Dodatkowo na Facebooku powstała otwarta grupa osób pragnących wesprzeć Wojtka poprzez organizację licytacji różnych przedmiotów (poniżej link). 

Rafał Kmak
fot. organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź