miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Modernizacja DK87 i budowa obwodnicy aktualna. Protesty nie pomogły

2 1 133

Wszystko wskazuje na to, że pomimo protestu mieszkańców doliny Popradu powstanie obwodnica Piwnicznej połączona z modernizacją drogi krajowej DK87. Najbliższe działania w tej sprawie przedstawił podczas poniedziałkowego spotkania z mediami Poseł na Sejm RP Patryk Wicher. – Chyżne będzie rozbudowywane do poziomu drogi ekspresowej, znacznie będzie podniesiony standard i szybkość dojazdu do przejścia granicznego. Piwniczna będzie miała standard przejścia międzynarodowego, ale lokalnego, regionalnego. Cała sytuacja obrosła w mity i to trzeba spokojnie wytłumaczyć – mówił Wicher. Ministerstwo Infrastruktury podejmuje kolejne kroki celem realizacji inwestycji na Sądecczyźnie. Poniżej znajdą Państwo całość wypowiedzi Patryka Wichra (w materiale filmowym).

 

Czytaj również: Bezzałogowy statek powietrzny kontrolował nasze drogi! Dzięki dronowi wlepiono 73 mandaty karne

 

Mieszkańcy gmin Piwniczna wraz Barcicami, Rytrem, Żegiestowem oraz słowackim Mniszkiem obawiają się, że po modernizacji drogi, w dolinie Popradu drastycznie wzrośnie ruch ciężarowy, co zaszkodzi przyrodzie i turystyce. Według danych, na które się powołują, to może być nawet tysiąc TIR-ów dziennie. Poseł Wicher zapewnia, że te obawy są nieuzasadnione, a droga nie jest planowana jako korytarz transportowy.

Cała konferencja Patryka Wichra poniżej:

Chcą poświęcić 35 000 mieszkańców, naszą przyrodę, nasze wody mineralne, naszych turystów tylko po to, by tranzyt pomiędzy A4, a słowacką D1 biegł właśnie naszą doliną – grzmią mieszkańcy.

Blokady dróg
Mieszkańcy doliny Popradu tej sprawie protestowali już w Piwnicznej, Rytrze i Starym Sączu. Obwodnica Piwnicznej ma powstać w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Koszt budowy około 2,5-kilometrowej obwodnicy to około 450 mln zł.

Fot. Marek Podmokły, Agencja Gazeta

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. keisyr pisze

  W Piwnicznej prawie już nikt nie mieszka !
  Wszyscy uciekają z tej wsi do dużych miast takich jak Kraków, Tarnów czy Nowy Sącz !
  Władze Piwnicznej wiedzą że po wybudowaniu obwodnicy, pies z kulawą nogą nie zapyta o Piwniczną
  Stąd paradoksalnie wolą puszczać Tiry przez Rynek w Piwnicznej !
  Budować obwodnicę !!!
  Zapewnić komfortowy i szybki przejazd z Nowego Sącza na Słowację !!!
  Wieśniaki z Piwnicznej są na wymarciu !!!

 2. Wiedza a kłamstwo pisze

  Jezeli nie zrobią obwodnicy to ciężarówki i tak pojadą przez rynek w Piwnicznej oraz zakręty w Barcicach. Na tej drodze nie ma ograniczeniatonażowego. Ale dalej wciskają ludziom ciemnotę bo chcą obronić swoje działki w Piwnicznej. Po wybudowaniu obwodnicy stracą na wartości. Zobaczcie jaki teraz jest ruch w weekend i nikt Zdroju z piwnicznej nie zabiera. Do krynicy też jezdzi mnóstwo aut i jakoś nikt im Zdroju nie zabrał. Komitet dba tylko o własne interesy okolicznymi gminami i ludźmi!

Zostaw odpowiedź