miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie ma do czego wracać! Dom kompletnie spłonął [Nagranie, zdjęcia]

0 16 994

Wczorajszy (28 października) pożar w miejscowości Świniarsko (gm. Chełmiec) okazał się wyjątkowo tragiczny w skutkach. Akcja gaszenia trwała przeszło 9 godzin! Zaangażowano 71 strażaków. Niestety, z budynku pozostała jedynie konstrukcja. Całkowicie spłonął dach oraz wnętrze domu. O dramacie pisaliśmy tutaj – KLIK

 

Czytaj również: Oświadczenie Ryszarda Florka ws. debaty nad przebiegiem Węgierskiej Bis
i łącznika kolejowego

 

Państwowa Straż Pożarna wezwanie dostała po godzinie 19:30. Natychmiast zadysponowano jednostki gaśnicze – mówi w rozmowie z miastoNS.plst. bryg. mgr inż. Paweł Motyka, zastępca Komendanta Głównego PSP Nowy Sącz. – Łącznie w działaniach uczestniczyło 71 osób, 18 zastępów Straży Pożarnej. Działania trwały przeszło 9 godzin – dodaje.

 

 

 

 

 

Akcję gaśniczą utrudniał dojazd do posesji, który był bardzo wąski oraz brak hydrantów. Wodę pobierano 300 i 500 m od miejsca zdarzenia oraz z cysterny z OSP Mystków. Konstrukcja dachowa pokryta gontem łupanym siedmio-warstwowym wraz z krokwiami kompletnie spłonęła. Spaleniu uległo całe poddasze oraz garaż. Najpewniej nadzór budowlany zdecyduje o rozbiórce konstrukcji. Dom był ubezpieczony. Przyczyna pożaru na razie nie została ustalona. W związku ze zdarzeniem nikomu nic się nie stało.

 

 

Właściciele domu na co dzień pracują za granicą. Do Polski przyjeżdżają kilka razy do roku. W poniedziałek byli u siebie. Około godz. 19 pojechali na zakupy. Pożar wybuchł, gdy nie było ich w domu – mówi mieszkaniec Świniarska.

Rafał Kmak
fot. miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź