miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na drodze krajowej DK75

0 376

Gmina Łososina Dolna wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad zaprojektuje i wykona trzy doświetlenia przejść dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 75 w ramach programu realizowanego przez GDDKiA oddział w Krakowie p.n.: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w rejonie Nowy Sącz”. Wartość zadania to 91 881,00 zł.

Czytaj również: Zaproszenie na konferencję Nowe Technologie dla Środowiska

W ramach tego zadania na terenie naszej gminy zostanie wykonane doświetlenie istniejących przejść dla pieszych:

  • w Tęgoborzy na skrzyżowaniu DK 75 z drogą powiatową Tęgoborze – Wronowice (okolice supermarketu) oraz na wysokości parkingu naprzeciw kościoła,
  • w Łososinie Dolnej w okolicy zatoki autobusowej.

W ramach tego zadania zostaną również wprowadzone dodatkowe oznakowania, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa w okolicy przejść dla pieszych.

Gmina podpisała umowę na realizację w/w zadania z terminem do 25 listopada 2022 roku.

– Mając na uwadze wzrost natężenia ruchu na drogach, a szczególnie w terenach o gęstej zabudowie, piesi na pasach będą bardziej widoczni, gdy przejścia te otrzymają nowe doświetlenia. Poprawi to komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i pomoże kierowcom w bezpiecznym korzystaniu z dróg. Warto wspomnieć, że już jedno przejście dla pieszych zostało doświetlone w Tęgoborzy w 2021 roku, przy okazji wykonywania lewoskrętu na drodze DK 75 w kierunku Zawadki – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.

Źródło i fot.: UG Łososina Dolna

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź