miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przyszli policjanci i wojskowi strzelali w lasach

5 591

Obóz klas policyjnych i wojskowych w Bartkowej-Posadowej był okazją, by wyjść poza sferę komfortu, zmierzyć się z własnymi słabościami, odkryć w sobie mocne strony, przezwyciężyć trudności i uwierzyć w swoje możliwości.

 

Czytaj również: Rafał runął z 7 metrów, łamiąc kręgosłup w dwóch miejscach. Kochający mąż i ojciec chłopczyków prosi o pomoc

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach pod okiem instruktorów i trenerów ćwiczyli musztrę, bieg na orientację, strzelanie, rozbrajanie ładunków wybuchowych, koordynację i równowagę na słupach, udzielanie pierwszej pomocy, sterowanie łodziami wiosłowymi, obsługę broni i wiele innych.

 

Pokonując własne słabości ćwiczyli silną wolę, wytrwałość, kondycję, umiejętność współpracy grupowej i działania pod wpływem stresu. Nauczyli się też pełnić wartę i zgłębili tajniki strzelectwa dynamicznego – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. – W czasie pięciu dni przeszli szkołę życia, po której stali się silniejsi, bardziej zintegrowani i świadomi swoich sił i możliwości.

Uczniowie i nauczyciele dziękują opiekunom i instruktorom za zaangażowanie w organizację obozu: Aneta Hajduga, Elżbieta Gibas, Anna Sarecka, Stanisław Badowski, Grzegorz Kalina, Lucjan Kantor, Daniel Lesiewicz, Karol Tokarz, Mariusz Jop, Kamil Malicki oraz ratownikom Sądeckiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego za profesjonalne zajęcia ratownicze.

Fot. L. Kantor, A. Hajduga

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. morosław pisze

  Twarze pomalowane w stylu: urodziny w McDonaldzie. Żenada.

 2. moroci#a pisze

  a rodzice nie próbowali ci zrobić poza mc-kiem ?

 3. orka pisze

  Ha! gość ze zdjęcia siedzi opierając karabinek wylotem lufy w ziemi. Kto ich szkoli?

 4. ppsp pisze

  Masakra, rękawy regulaminowo to się podwija na 3 razy, a nie podciąga powyżej łokcia. Jeden ma tak a drugi srak.

 5. majkajot pisze

  Koleś ze strzelbą w pierwszym rzędzie klęczy na dwóch kolanach! Pomylił spowiedź ze strzelaniem.

Zostaw odpowiedź