miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Na Sądecczyźnie wystąpią intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie

0 1 155

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi na obszarze całego powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

 

Czytaj również: Pod koniec 2019 roku rozpocznie się budowa łącznika obwodnicy zachodniej i północnej?

 

Od środy (2 stycznia) od godz. 24:00 do czwartku (3 stycznia) do godz. 12:00 prognozowane jest wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności ostrzeżenia od 40 cm do 50 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorologicznego to 85%Stopień zagrożenia określono jako drugi w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

Ponadto w w/w terminie przewidywane są także zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez zachodni i północno-zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h oraz opady śniegu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorologicznego to 85%Stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź