miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z nimi zostaniesz dietetykiem!

0 169

Oprócz podstawowych przedmiotów, uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju mogą również skorzystać z dodatkowych kursów specjalistycznych. Jednym z nich jest kurs dietetyka. Po jego ukończeniu nabywa się kwalifikacji zawodowych.

 

Czytaj również: Będzie ślisko! [Ostrzeżenie meteorologiczne]

 

–  Prowadzimy zajęcia zawodowe w ramach programu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim” – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – To wielka szansa dla młodych ludzi. Oprócz standardowej edukacji, mogą nabyć kwalifikacje w różnych zawodach. Z kursu dietetyka korzystają zwykle uczniowie klas o profilu gastronomicznym i hotelarskim.

Zgłębiają tajniki wiedzy pod okiem Katarzyny Wójs – specjalisty w tej dziedzinie. Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu i nabyciem kolejnych kwalifikacji zawodowych.

W ramach projektu odbywają się też inne kursy i szkolenia. To dodatkowa zachęta dla uczniów klas ósmych stojących przed wyborem dalszej drogi życiowej.

ZSP w Krynicy-Zdroju kształci w Liceum Ogólnokształcącym w klasach: matematyka, geografia, j. angielski; j. angielski, biologia, j. polski; j. angielski, biologia, chemia oraz w Technikum: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik budownictwa, technik logistyk, technik ekonomista i technik informatyk.

 

Fot., źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź