miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Za kilka dni zatwierdzą dokumentację obwodnicy Chełmca! Roboty budowlane przewidziane są w latach 2022 – 2023

3 901

W tym miesiącu powinna zostać zatwierdzona dokumentacja projektowa dla budowy obwodnicy Chełmca, stanowiącej łącznik pomiędzy północną i zachodnią obwodnicą Nowego Sącza. Roboty budowlane przewidziane są w latach 2022 – 2023.

 

Czytaj również: UWAGA! Od jutra kolejna zmiana organizacja ruchu! Obwodnica zamknięta od ronda I Brygady

 

Jeszcze w listopadzie przewidziane jest posiedzenie Komisji Ocen Przedsięwzięć Inwestycyjnych. Jeżeli przygotowana dokumentacja zostanie zatwierdzona złożony zostanie jeszcze w tym roku wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID) – zapowiedziała rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut.

Obwodnica Chełmca o długości ok. 1,4 km będzie fragmentem drogi krajowej nr 28 i jednocześnie częścią północnego obejścia Nowego Sącza. Droga powstanie pomiędzy dwoma istniejącym rondami: na istniejącej drodze krajowej nr 28 (ul. Limanowska w Chełmcu) oraz na drodze powiatowej nr 25219 (ul. Marcinkowicka w Chełmcu). Będzie kontynuacją zrealizowanego fragmentu północnej obwodnicy Nowego Sącza.

Łącznik obwodnicy północnej i zachodniej, za którego budowę odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest niezbędny do tego, żeby objechać Nowy Sącz bez konieczności wjeżdżania do miasta.

W 2015 roku zostały oddane do użytku obwodnice północna i zachodnia Nowego Sącza. Pierwsza z nich to 2-kilometrowa droga będąca częścią drogi krajowej nr 28 Zator – Przemyśl. Nad torami kolejowymi, ulicą Dunajcową i rzeką Dunajec przebiega przez nowy most.

6-kilometrowa obwodnica zachodnia Nowego Sącza biegnie od skrzyżowania z obwodnicą Starego Sącza i Podegrodzia do Biczyc Dolnych, gdzie łączy się z drogą krajową nr 28.

źródło: PAP
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Marcin pisze

    Chyba tylko w Polsce jest możliwe żeby przez kilka lat budować 1,4 km drogi i obwodnicę, która w 5 lat wygląda gorzej niż drogi mające po 30 i więcej lat i aby za taką fuszerkę nikt nie odpowiadał głową.

  2. xaxa1221 pisze

    5 lat od przejęcia władzy przez pisss, i dwa lata od teraz ma być to zakończone 1,4km odcinek drogi?? heheheh dobre:).

  3. zyga pisze

    Jak można nazywać obwodnicą takie dziadostwo przez pola ludzie litości , prawdziwa obwodnica ma zjazdy bez kolizyjne i nie naprawia sie jej co roku

Zostaw odpowiedź