miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zamykają lasy! Nadleśnictwa zakazują wstępu na szlaki

1 741

W obawie przed infekcją koronawirusa w Polsce większość osób pozostaje w domach. Jest jednak spora grupa ludzi, która chce ten czas spędzić aktywnie i hurtem maszeruje po szlakach turystycznych i lasach. W związku z tym, w trosce o ich bezpieczeństwo nadleśnictwa wprowadziły zakaz wstępu do lasu. W naszym regionie całkowicie zamknięto lasy w gminach Krynica-Zdrój, Muszyna i Piwniczna.

 

Czytaj również: Rząd wprowadza stan epidemii w Polsce!
Zawieszenie zajęć w szkołach do Wielkanocy – KLIK

 

Nadleśnictwa Nawojowa i Piwniczna informują, że w związku z ogłoszeniem stanu epidemicznego w Polsce od dnia 20.03.2020 r. do odwołania zostają zamknięte wszystkie parkingi leśne i szlaki turystyczne przebiegające po gruntach Lasów Państwowych w zarządach Nadleśnictwa Nawojowa i Piwniczna. – Zgodnie z art. 26 ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 r. oraz ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wprowadzam do odwołania zakaz wstępu do lasu dla osób postronnych – czytamy w komunikacie.

Naszym zdaniem nie jest to przesada. Aktywność na świeżym powietrzu jak najbardziej polecamy, jednak jak widzimy na filmiku udostępnionym przez Filipa Chajcera z Lasu Kabackiego pewne elementy harmonii przyroda-człowiek zostały przekroczone. Na szlakach pojawiły się tłumy…

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Znalazłem ludzi… W lesie 🌲🌲🌲

Post udostępniony przez Filip Aleksander Chajzer (@filip_chajzer)

 

Źródło i foto: Lasy Państwowe
wideo: Instagram | Filip Chajzer

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Pan Cernik pisze

    Ten zakaz jest absurdalny i dotyczy tak samo pojedynczej osoby chodzącej w środku lasu gdzie w promieniu kilometrów nie ma żywej duszy. To jest nadgorliwość urzędnicza w pełnej krasie.

Zostaw odpowiedź