miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

800 dzieciaków z bezpłatnymi zajęciami pływania? Radny Rogóż interpeluje do prezydenta Handzla

0 1 149

Nawet 800 dzieciaków z klas 1-3 nowosądeckich podstawówek ma szansę skorzystać z projektu “Umiem pływać”. Celem zadania jest nauka oraz podnoszenie umiejętności pływania. Wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów. Do dyspozycji jest 155 tys. złotych. Inicjatywę w tej sprawie podjął sądecki radny Maciej Rogóż.

Czytaj również: Zakończenie ferii na lodzie! Disco on Ice 3.0

 

Nawiązałem kontakt z Damianem Polkiem, Prezesem Stowarzyszenia Miłośników Aktywności. Stowarzyszenie to pozyskało 155 000 zł od Ministerstwa Sportu w ramach programu “Umiem pływać”, co daje około 800 miejsc dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Jest to ogromna szansa, aby dzieci z naszego miasta wzięły udział w darmowych zajęciach z pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – informuje Radny Maciej Rogóż.

Jak się okazuje, warunkiem przystąpienia do programu jest podpisanie umowy Włodarzy Miasta z ww. Stowarzyszeniem. Jeżeli do tego dojdzie dzieci będą mogły bezpłatnie wziąć udział w nauce pływania w Nowym Sączu.

Skierowałem w tej sprawie pismo do Prezydenta Ludomira Handzla z deklaracją zorganizowania spotkania z Prezesem Stowarzyszenia. Wierzę w optymistyczną odpowiedz – wyjaśnia młody rajca. – Panie Prezydencie! Zróbmy wspólnie coś dobrego dla naszych najmłodszych w mieście – dodaje.

 

 

 

Do sprawy wrócimy.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź