miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Biegnij po uśmiech Marysi Zwolińskiej! Run 4 a Smile po raz ósmy [Akcja charytatywna]

0 309

Społeczność akademicka WSB-NLU zaprasza na ósmą edycję Run 4 a Smile, czyli biegu po uśmiech. Run 4 a Smile to akcja charytatywna, której głównym punktem jest VIII Międzynarodowy Bieg Charytatywny. W tym roku w dniach 5 – 6 czerwca 2021 uczestnicy pobiegną po uśmiech 5-letniej Marysi Zwolińskiej, u której na początku czerwca 2020 r. lekarze zdiagnozowali ostrą białaczkę limfoblastyczną.

 

Czytaj również: Zdjęcia z Powroźnika robią wrażenie! Tatry na “wyciągnięcie ręki” [Zdjęcia]

 

Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na kosztowne leczenie Marysi, będącej podopieczną Stowarzyszenia Sursum Corda. Od 2014 roku społeczność akademicka, wraz z organizacjami partnerskimi oraz przy wsparciu darczyńców i sponsorów organizuje event charytatywny Run 4 a Smile. Głównym trzonem wydarzenia jest bieg charytatywny dla dzieci i dorosłych. Rokrocznie fundusze zgromadzone podczas  imprezy przeznaczane są na cele charytatywne – zasilają konto wybranego podopiecznego Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

Projekt staje się coraz bardziej rozpoznawalny w regionie, rośnie liczba uczestników (zarówno w ubiegłym roku jak i w 2019 w zawodach brało już udział ponad 600 osób), jak również zebrany dochód, który w całości jest przeznaczany na cele charytatywne. Podczas ubiegłorocznej imprezy, pomimo niekorzystnej sytuacji, związanej z epidemią koronawirusa, udało się (choć w formule nieco innej niż zwykle) z sukcesem zorganizować event i zebrać ponad 35.000 zł – informują organizatorzy.

W bieżącym roku, w związku z wciąż niepewną sytuacją epidemiczną, wydarzenie odbędzie się w tradycyjnej formie w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu oraz w formie e-rywalizacji lub tak jak w zeszłym roku, tylko w formie e-rywalizacji. 

 

 

W projekcie zachęcamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć Marysię i jej rodzinę, do pokonania, w pierwszy weekend czerwca 2021 w dowolnym miejscu na Ziemi lub 5 czerwca w Miasteczku Galicyjskim, dowolnej liczby kilometrów biegnąc, maszerując, jadąc na rowerze, rolkach, czy deskorolkach, w parkach, lasach, po ścieżkach rowerowych, bieżniach w naszych domach, ogrodach i na balkonach. Każdy kto zarejestruje się na stronie i wpłaci cegiełkę w wysokości minimum 10 zł, otrzyma numer startowy. Każda wpłata indywidualna, zostanie pomnożona dzięki hojności sponsorów. Dodatkowo dochód z akcji zostanie zwiększony dzięki licytacji przedmiotów na aukcjach internetowych. Zbiórka i licytacja zostanie przeprowadzona przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie koncert na dachu WSB-NLU, transmitowany online.

Nagrody:

 • najważniejsza nagroda to uśmiech dziecka
 • specjalne nagrody otrzymają uczestnicy, którzy:
  1. przebiegną/ przejdą najdłuższy dystans (w czasie maksymalnie 4 godzin ) – dotyczy erywalizacji;
  2. przebiegną dystans 4 km w najkrótszym czasie (online lub w Miasteczku Galicyjskim) –
  dotyczy tradycyjnej lub e-rywalizacji;
  3. przejadą najdłuższy dystans na rowerze/rolkach/deskorolkach (w czasie maksymalnie 4
  godzin ) – dotyczy e-rywalizacji;
  4. prześlą w wydarzeniu na FB najciekawsze zdjęcie z rywalizacji wraz z pozdrowienia dla
  Marysi #run4asmiledla Marysi bądź #biegpouśmiechMarysi – wygrywa zdjęcie, które
  zdobędzie najwięcej lajków;
  5. coś dla najmłodszych uczestników – wykonają rysunek dla Marysi i wraz ze zdjęciem
  prześlą w wydarzeniu na FB – wraz z pozdrowieniami dla Marysi #run4asmiledla Marysi
  bądź #biegpouśmiechMarysi – zwycięzcę wyłoni Marysia z Rodzicami

Wszelkie informacje na temat uczestnictwa w biegu dostępne są na stronie:
http://bieg.wsb-nlu.edu.pl/
Link do rejestracji – UDZIAŁ w rywalizacji ONLINE:
https://wsb-nlu.clouda.edu.pl/WydarzeniaZapisy/Formularz/106
Link do rejestracji – UDZIAŁ w rywalizacji w tradycyjnej formule (w Miasteczku Galicyjskim):
https://wsb-nlu.clouda.edu.pl/WydarzeniaZapisy/Formularz/107
Link do zbiórki (dla uczestników biegu i wszystkich, którzy chcą wesprzeć Marysię i jej rodzinę: https://pomagamy.sc.org.pl/

Zapraszamy do:

Źródło i fot.: organizatorzy | WSB-NLU

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź