miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Cenny remis Sandecji w Sosnowcu

18 1 108

Bramka Michala Piter-Bučko z końcowej fazy spotkania dała drużynie Sandecji Nowy Sącz jeden punkt. „Biało-Czarni” zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1:1.

Czytaj również: Sądeczanin Łukasz Pławecki wychodzi na ring! To będzie kolejne zwycięstwo Polaka?

Pierwsze minuty niedzielnego spotkania to przewaga Zagłębia Sosnowiec, które częściej gościło pod bramką Dawida Pietrzkiewicza. W siódmej minucie na bramkę Sandecji uderzał Maksymilian Banaszewski i bardzo dobra, intuicyjna interwencja naszego golkipera zapobiegła utracie bramki. Chwilę później Zagłębie miało rzut rożny, po którym najlepiej w polu karnym odnalazł się Dominik Jończy, jednak zawodnik z Sosnowca uderzył głową niecelnie. Później do głosu doszli podopieczni Dariusza Dudka, niestety nie udało się zakończyć akcji ofensywnych celnym strzałem.

Po upływie dwudziestu minut bardzo dobrze zapowiadała się akcja Damiana Chmiela, zawodnik naszego zespołu otrzymał dobre podanie, wbiegł z piłką w okolice dziesiątego metra, ale został zablokowany w ostatnim momencie. W 40. minucie na strzał z dalekiej odległości zdecydował się były zawodnik naszego zespołu Wojciech Kamiński, młodzieżowiec Zagłębia przymierzył celnie, ale na posterunku był Dawid Pietrzkiewicz, łapiąc futbolówkę. W ostatnich pięciu minutach pierwszej odsłony podopieczni Artura Skowronka dążyli do zdobycia bramki, najpierw zablokowany skutecznie został Wojciech Szumilas, a następnie niecelnie po rzucie rożnym główkował Joao Ribeiro de Oliveira.

Po zmianie stron Zagłębie ambitnie ruszyło do ataków, w 47. minucie ekipa z Sosnowca miała stały fragment gry tuż przed polem karnym, na szczeście fatalnie spudłował Maksymilian Banaszewski. Kilka chwil później Szymon Sobczak uderzył nad poprzeczką, a w 50. minucie dobrze interweniowała defensywa Sandecji, blokując strzał Dawida Gojnego. W 52. minucie pokonać bramkarza „Biało-Czarnych” chciał Joao Ribeiro de Oliveira, a następnie Wojciech Szumilas, jednak wciąż na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

W 66. minucie po rykoszecie futbolówka trafiła pod nogi Wojciecha Szumilasa, zawodnik z numerem 96. miał przed sobą pustą bramkę i bez problemów ulokował piłkę w siatce. Kilka minut później dogodną sytuację ze stałego fragmentu gry miał Michał Walski, Matko Perdijić odbił futbolówkę przed siebie i poradził sobie z dobitką Svetoslava Dikova, utrzymując Zagłębie na prowadzeniu. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania rajd z piłką z własnej połowy rozpoczął Wojciech Kamiński, mijając trzech zawodników „Sączersów” oddał strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Zagłębie kolejną akcję przeprowadziło w 79. minucie, „oko w oko” z Dawidem Pietrzkiewiczem stanął Szymon Sobczak, na szczęście górą w tym pojedynku był golkiper „Biało-Czarnych”. Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kamil Słaby i musiał opuścić plac gry. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry najwyżej w „szesnastce” wyskoczył Michal Piter-Bučko doprowadzając do wyrównania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami,

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 1-1 (0-0)

Bramki: Michal Piter-Bučko 87′ – Wojciech Szumilas 66′.

Żółte kartki: Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Kamil Słaby (dwie), Maciej Małkowski – Wojciech Kamiński, Dawid Gojny, Maciej Ambrosiewicz, Joao Ribeiro de Oliveira, Dominik Jończy, Dawid Ryndak.

Czerwona kartka: Kamil Słaby (w konsekwencji dwóch żółtych).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Kamil Słaby, Kornel Osyra, Tomasz Boczek (78′ Dawid Wolny), Rafał Kobryń – Damian Chmiel, Robert Janicki (64′ Michał Walski), Michal Piter-Bučko (c), Jakub Zych (64′ Błażej Szczepanek), Elhadji Maissa Fall – Svetoslav Dikov.

Zagłębie: Matko Perdijić – Wojciech Kamiński, Dominik Jończy, Dawid Gojny, Lukas Duriska – Joao Ribeiro de Oliveira (82′ Mateusz Machała), Maksymilian Banaszewski (60′ Maciej Ambrosiewicz), Dawid Ryndak, Quentin Seedorf (60′ Szymon Pawłowski), Wojciech Szumilas (89′ Aleź de Aguiar Gomes) – Szymon Sobczak.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).