miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Medale na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy! Udany sezon sądeckich kajakarzy

0 737

42 medale, w tym po trzy na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy zdobyli w tym roku kajakarze z Klubu Sportowego “Start” w Nowym Sączu, który podsumował sezon 2022. Na wydarzeniu obecny był prezes Zarządu KS START Nowy Sącz Bogdan Popiela oraz prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Zawodnikom gratulował również starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz dyr. wydziału sportu Tomasz Baliczek.

Czytaj również: Za nami Potęga Informatyki 10! Największe show roku 2022 w WSB-NLU [Zdjęcia, nagranie]

Kajakarze prezentują od lat światową klasę – podkreśla prezes zarządu klubu Bogdan Popiela. – Czynimy starania o budowę na rzece Dunajec instalacji z trzydziestoma, a może nawet czterdziestoma bramkami, by móc tam realizować treningi, a w przyszłości organizować na przykład Mistrzostwa Polski.

KS “Start” w przyszłym roku obchodził będzie jubileusz 70-lecia istnienia. Kojarzony jest przede wszystkim z kajakarstwem, ale od niedawna rozwija także sekcję tenisa stołowego.

– Zawodnikom dziękuję za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej, a trenerom gratuluję wysokiego poziomu szkolenia sportowców – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Są wśród nich olimpijczycy, multimedaliści, mistrzowie świata i Europy. 

Starosta podkreślił, że władze Powiatu bardzo mocno wspierają sport i umożliwiają młodzieży rozwijanie swoich pasji i umiejętności w tym zakresie. Przed dwoma tygodniami otwarto nowoczesną halę sportową ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Można tam już rozgrywać mecze piłki halowej, siatkowej i koszykowej, planować rozgrywki unihokeja, tenisa ziemnego i stołowego. Jest też ścianka wspinaczkowa. Niedawno ogłoszono przetarg na budowę zewnętrznej części lekkoatletycznej, na którą będą się składać boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, boisko do squasha, bieżnia, skocznia w dal i wzwyż i pełnowymiarowy basen z podgrzewaną wodą. Oba obiekty będą tworzyć supernowoczesne Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź