Mistrzowie szachów w Starym Sączu

0 537

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu zdobyli wszystkie trzy miejsca na podium w Szachowych Mistrzostwach Gminy Stary Sącz. Impreza odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu.

Czytaj również: Pomoc Ukrainie: uchodźcy to nasza wspólna sprawa

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry – 10 minut na zawodnika w każdej partii. Wystartowało 83 zawodników ze szkół podstawowych i  średnich z gminy Stary Sącz.

Wśród dziewcząt całe podium zdobyły uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu: I miejsce Marta Pustułka, II – Martyna Chryczyk, III – Marlena Niemiec. Wśród chłopców II miejsce zajął Michał  Rejowski. Starosądeckie liceum wygrało klasyfikację drużynową i otrzymało w nagrodę puchar przechodni, który może przejść na własność, gdy szkoła zwycięży w trzech edycjach turnieju.

Liceum reprezentowali również: Eryk Jastrząb, Kamil Janik i Marcin Janek. Turniej sędziował Piotr Widła, a opiekunem uczniów był Paweł Jochymek.