miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowosądeczanin Mistrzem Świata! Jakub Olszewski z zespołem zdominowali zawody

0 1 222

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 19 sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata rozgrywanych w Iranie. W finale imprezy Biało-Czerwoni pokonali 3:0 Bułgarów. To kolejny wielki sukces naszych młodych zawodników na arenie międzynarodowej. W drużynie mistrzów zagrał pochodzący z Nowego Sącza sądeczanin Jakub Olszewski, wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz, trenerów Łukasza Mężyka, Lezzka Machety oraz Tadeusza Olszewskiego (tata Kuby).

 

Czytaj również: 1300 osób na starcie! Przed nami Europejski Festiwal Biegowy

 

Trener Michał Bąkiewicz i jego podopieczni drugi rok z rzędu cieszą się z medalu imprezy mistrzowskiej. Rok temu we Włoszech zespół prowadzony przez byłego reprezentanta Polski zajął trzecie miejsce w turnieju mistrzostw Europy do lat 18. Już wtedy zawodnicy czuli się mocni. Walkę o finał przegrali z Włochami, po meczu byli ogromnie rozczarowani. Celowali w złoto.

Poszło gładko
Brąz wywalczyli wtedy w spotkaniu z Bułgarami, teraz spotkali się z nimi w najważniejszym meczu imprezy w Iranie. I znów nie mieli litości, potwierdzili, że są lepszym zespołem, a wcześniejsze kapitalne mecze i pewne zwycięstwa w tegorocznym turnieju nie były dziełem przypadku.

W dwóch pierwszych setach do wyrównanej walki dopuścili tylko w początkowych fragmentach, potem dochodzili do głosu, a kiedy udało się im wypracować kilkupunktową przewagę, to już jej nie wypuszczali z rąk.

Nieco inny przebieg miał trzeci set. Zaczęło się od razu od dominacji polskiej ekipy, w pewnym momencie było nawet 7:1. Bułgarzy zabrali się do pracy, ale i tak nie byli w stanie odrobić strat.

MŚ juniorów w siatkówce. Droga Polaków do finału
Polacy pewnie kroczyli po złoto. W grupie ograli bez problemów Nigerię i Indie, walkowera przyznano im za spotkanie z Gwatemalą, która nie przyjechała ostatecznie na turniej. Następnie w 1/8 finału rozprawili się z Kolumbią, a w ćwierćfinale z Niemcami. W meczu półfinałowym wygrali 3:1 z Iranem. To był pierwszy stracony przez nich set w imprezie.

Wynik finału mistrzostw świata do lat 19: Polska – Bułgaria 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

Mistrzostwa świata juniorów – skład reprezentacji Polski Kajetan Kubicki, Kamil Szymendera, Jakub Majchrzak, Tytus Nowik, Piotr Śliwka, Mateusz Kufka, Kuba Hawryluk oraz Damian Biliński, Dominik Czerny, Jakub Olszewski, Kacper Ratajewski, Mateusz Nowak Trener: Michał Bąkiewicz (https://tvn24.pl)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź