miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Strzelnica, paintball i tor przeszkód w jednym miejscu! Nowoczesny obiekt powstanie w Nowym Sączu [WIZUALIZACJE]

1 467

Przy ul. Ruczaj w Nowym Sączu zlokalizowany zostanie ośrodek sportowy, który będzie służył do uprawiania strzelectwa. Okolica wokół inwestycji to w znacznej części lasy. Obecnie na działce znajduje się nieczynna strzelnica wojskowa.

Czytaj również: Centrum Obsługi Skarbowej powstanie na Al. Piłsudskiego?

W niedalekiej przyszłości wykonana zostanie strzelnica odkryta dla dziesięciu stanowisk strzeleckich o maksymalnej długości strzału 100 metrów z wykorzystaniem istniejącego obwałowania strzelnicy wojskowej. Ponadto wybudowana zostanie sześciostanowiskowa strzelnica kryta dla strzelania na dystansie 50 metrów oraz odkryta dla strzelania z łuku na dystansie 50 metrów. Budynki strzelnic połączone zostaną w jeden kompleks.

W kompleksie obiektów znajdą się m.in.: widownia, kasy, szatnie, węzły sanitarne, magazyn broni, salka gimnastyczna dla treningu sportów obronnych, lokal gastronomiczny z miejscem do rekreacji, niewielki amfiteatr ze sceną oraz inne pomieszczenia towarzyszące.

W południowej części działki przewiduje się przystosowanie terenów leśnych dla celów paintballa, a także wykonanie toru przeszkód. Znaczna połać terenów leśnych oraz zróżnicowane ukształtowanie terenu umożliwia wykonanie strzelnic dla sześcioboju myśliwskiego z wydzieloną strefą bezpieczeństwa o promieniu 300 metrów. Zostaną one ulokowane w pewnym oddaleniu od głównych obiektów.

Dojazd na teren ośrodka będzie możliwy od ul. Ruczaj oraz od strony ul. Biegonickiej. Wykonana zostanie tam nowa nawierzchnia, a obszerny parking leśny pomieści ok. osiemdziesięciu samochodów osobowych.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: WAiB UM NS

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Władze Nowego Sacza maja pieniądze na strzelnicę I platformę widokową, ale nie mają pieniędzy na stadion dla Sandecji z czterema zadaszonymi trybunami na 8 tys miejsc !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.