miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piotr Mandrysz nowym trenerem Sandecji Nowy Sącz!

0 280

Nowym szkoleniowcem Sandecji Nowy Sącz został Piotr Mandrysz, z 57-latkiem została podpisana 2-letnia umowa. Celem “pasów” w nadchodzącym sezonie nie będzie jednak awans do PKO Ekstraklasy.

Trener znany jest z tego, że jest specjalistą od awansów. Zaliczył ich w swojej historii szkoleniowej pięć, z czego większość do Ekstraklasy. Aby troszeczkę uspokoić oczekiwania kibiców, nie będziemy w tym roku przed trenerem stawiać celu awansu, choć miło by było pozytywnie się zaskoczyć. Chcemy ten rok potraktować jako przejściowy – powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor sportowy i wiceprezes Sandecji – Arkadiusz Aleksander.Pragniemy, aby ten zespół mógł się włączyć w walkę o ekstraklasę, kiedy gotowy do użytku będzie nowy stadion – dodał były piłkarz “biało-czarnych”.

Czytaj również: Mateusz Klichowicz opuszcza Sandecję Nowy Sącz

Piotr Mandrysz do tej pory był szkoleniowcem takich zespołów jak Piast Gliwice, GKS Tychy, Termalica Bruk-Bet Nieciecza i GKS Katowice. W poprzednim sezonie Sandecja była prowadzona przez Tomasza Kafarskiego, a w ostatnich czterech kolejkach Marcina Jałochę i Piotra Świerczewskiego. Rywalizację w Fortuna 1 Lidze zespół z Nowego Sącza zakończył na 12 miejscu. 

– Chciałbym podziękować zarządowi za obdarzone zaufanie. Projekt jest bardzo ciekawy, sam fakt, że podpisuję dwuletni kontrakt pokazuje, że są ze mną związane określone oczekiwania. Myślę, że jest to wystarczający czas żeby móc zaprezentować się, z jak najlepszej strony. Zarówno ja jako szkoleniowiec, ale również drużyna, która po ostatnim trudnym sezonie wymaga przemeblowania. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja panująca w Polsce nie jest łatwa, czasu jest niewiele, za niespełna dziewięć dni mamy pierwsze spotkanie, bardzo prestiżowe, w Pucharze Polski z Rakowem Częstochowa. Musimy zrobić wszystko, aby nadchodzące osiem dni spożytkować, abym ja mógł poznać zespół, a zespół mnie i zaprezentować się z jak najlepszej strony przed publicznością. Jeśli chodzi o sztab przybywam sam, jesteśmy na etapie kompletowania sztabu, w którym będzie II trener, trener analityk, trener bramkarzy oraz pozostałe osoby funkcyjne, które w każdym klubie tej klasy rozgrywkowej powinny być – powiedział Piotr Mandrysz.

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i Fot.: sandecja.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź