Porażka Sandecji Nowy Sącz. Punkty jadą do Opola

1 772

W meczu zamykającym 22. kolejkę Fortuna 1 Ligi pełną pulę zgarnęli goście z Opola, którzy wygrali 2:0 po bramkach Rafała Niziołka oraz Wojciecha Kamińskiego. Zespół z #K47 po 22. kolejkach zajmuje przedostatnie 18. miejsce z dorobkiem 18 punktów (3 zwycięstwa, 9 remisów, 10 porażek).

Czytaj również: W Nawojowej sukces goni sukces! To najlepsza szkoła ponadpodstawowa w regionie

Pierwsze minuty należały do podopiecznych Stanislava Vargi, najpierw w dogodnej sytuacji przestrzelił Jakub Iskra, a chwilę później Artur Haluch wybronił próbę Damiana Chmiela. W 11. minucie przed szansą z rzutu wolnego stanął Borja Galán, dobrze w tym przypadku interweniował Karl-Romet Nõmm. W odpowiedzi zagrożenie pod bramką Odry stworzył Bartłomiej Kasprzak, niestety futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Po upływie pierwszych piętnastu minut przyjezdni zyskali rzut karny, z jedenastu metrów pokonać naszego bramkarza chciał Borja Galán, ale górą był Karl-Romet Nõmm, sędzia dostrzegł, że golkiper „Sączersów” zbyt szybko opuścił linię bramkową i nakazał powtórkę, którą również wygrał estoński bramkarz. Za drugim razem ponownie doszło do złamania przepisów, powtórki i także zmiany wykonawcy, Rafał Niziołek okazał się skutecznym strzelcem, wyprowadzając Odrę na prowadzenie.

Zaraz po zmianie stron kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się były zawodnik naszego Klubu, Wojciech Kamiński – podwyższając wynik. Po naszej stronie próbowali dwukrotnie Jakub Wróbel, Tomasz Nawotka czy Dariusz Pawłowski, jednak bez efektu i ostatecznie to Odra cieszyła się ze zdobycia kompletu punktów.

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 0:2 (0:1)

Bramki: Rafał Niziołek 21′ (k), Wojciech Kamiński 48′.

Żółte kartki: Karl-Romet Nõmm, Tomasz Boczek, Elhadji Fall, Robert Kirss – Artur Haluch.

Sandecja: Karl-Romet Nõmm – Jakub Iskra (58′ Krystian Palacz), Ivan Nekić, Tomasz Boczek, Kamil Słaby (58′ Dariusz Pawłowski) – Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak (46′ Robert Kirss), Denis Potoma (73′ Michał Walski), Tomasz Nawotka (73′ Maciej Mas) – Jakub Wróbel.

Odra: Artur Haluch – Mateusz Spychała, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Artur Pikk – Konrad Nowak, Rafał Niziołek, Wojciech Kamiński, Dawid Czapliński, Borja Galán – Bartosz Guzdek.

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).

Źródło: Sandecja.pl (Autor: Sebastian Stanek)