miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Potrzebujesz recepty online? Pomoc lekarska Telemedi

0 318

Potrzebujesz konsultacji medycznej lub recepty online, bo nie chcesz stać w kolejkach do lekarza? Masz problem, który warto byłoby zbadać i potrzebne Ci skierowanie na badania? A może jesteś niedysponowany, Twoje zdrowie nie pozwala Ci obecnie na wykonywanie żadnej pracy i potrzebujesz zwolnienia L4? Nie musisz wychodzić z domu, aby otrzymać pomoc i odpowiedź na którąkolwiek z tych potrzeb. Wystarczy, że zajrzysz na stronę Telemedi.

Czym jest Telemedi?

Jeśli szukasz wygodnej i szybkiej opieki medycznej, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnych wizyt w gabinecie lekarskim, to warto zwrócić uwagę na telemedi.com. Telemedi to platforma medyczna, która umożliwia kontakt z lekarzem oraz uzyskanie porady medycznej przez Internet.

Dzięki Telemedi nie musisz już rezygnować z wizyty u lekarza z powodu braku czasu lub niedogodności, takich jak długa kolejka w gabinecie czy konieczność opuszczenia pracy. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Telemedi, zarejestrujesz się i umówisz się na wizytę online. Konsultacja online odbędzie się w dogodnym dla Ciebie czasie.

Na platformie Telemedi możesz uzyskać poradę medyczną z wielu specjalizacji, takich jak kardiologia, pulmonologia, dermatologia, psychologia, ginekologia i wiele innych. Dostępni są wykwalifikowani lekarze, którzy służą pomocą i udzielają porad online, dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymasz fachową i kompleksową opiekę medyczną.

Jak działa Telemedi?

Telemedi to elektroniczna poradnia medyczna, która działa podobnie jak poradnie stacjonarne. Konsultacje medyczne są przeprowadzane przez prawdziwych lekarzy z różnych specjalizacji. Na podstawie wywiadu z pacjentem i dokumentów, które możesz dołączyć podczas rejestracji na wizytę, mają oni prawo do wystawiania recept online, skierowań i zwolnień lekarskich.

Jak uzyskać receptę online?

Uzyskanie recepty online w Telemedi jest niezwykle łatwe. Po prostu umów się na konsultację z lekarzem, wybierając dogodny dla Ciebie termin i formę kontaktu (telefon lub wideo rozmowę), opłać konsultację i porozmawiaj z lekarzem. Zdecyduje on o wystawieniu e-recepty.

Internetowe konto pacjenta Telemedi

Jeśli nigdy do tej pory nie korzystałeś z Telemedi, podczas rejestracji na wizytę, zostanie utworzone Twoje internetowe konto pacjenta. Dzięki temu będziesz mieć wgląd do historii swoich konsultacji i możliwość uzyskania informacji o lekarzu, jak i umówienia kolejnej wizyty online.

Dzięki Telemedi uzyskasz nie tylko e-receptę, ale także skierowanie na badania lub zwolnienie online. A to wszystko w trakcie trwania telekonsultacji z jednym z wybranych specjalistów. Lekarz na podstawie wywiadu, załączonej wcześniej dokumentacji i informacji zgromadzonych na Twoim internetowym koncie pacjenta, zdecyduje o konieczności skierowania Cię na konkretne badanie i konieczności skorzystania z L4.

Czy elektroniczna recepta jest równie ważna co tradycyjna?

Recepta online jest legalną metodą przepisywania leków w Polsce. Kwestię tę reguluje ustawa o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 357, z późn. zm.) oraz ustawa z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz.U. z 2020 r. poz. 944, z późn. zm.)

Recepta przez Internet – jak zrealizować

Recepty online działają tak samo, jak tradycyjna recepta, możesz ją pobrać, wydrukować lub uzyskać kod i zrealizować w dowolnej aptece. Pamiętaj jednak, że to lekarz decyduje o zasadności wystawienia recepty i może on odmówić wystawienia e-recepty, jeśli uzna, że nie jest to konieczne albo że istnieją przeciwwskazania zdrowotne i dany lek nie może być stosowany przez pacjenta. Swoją decyzję podejmuje na podstawie wywiadu z Tobą i dokumentacji medycznej, którą możesz załączyć podczas rejestracji na wizytę.

– Artykuł sponsorowany

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź