miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przyjacielska atmosfera, zdrowa rywalizacja oraz radość towarzyszyły zawodnikom podczas Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego w Akademii Tenisa Janusza Stanka w Chełmcu! [ZDJĘCIA]

0 802

W ten weekend w Akademii Tenisa Chełmiec – Janusz Stanek odbywa się pierwszy turniej dla amatorów tenisa w kategorii OPEN. Turniej ma patronat Polskiego Związku Tenisowego. Każdy wygrany mecz gwarantuje punkty do rankingu ogólnopolskiego. Na kortach panuje przyjazna i rodzinna atmosfera. Przegrani zwodnicy, mimo końca przygody z turniejem, wciąż uśmiechają się i kibicują swoim konkurentom!

 

Czytaj również: Sądecka młodzież trenowała pod okiem Otylii Jędrzejczak [ZDJĘCIA]

 

Po raz pierwszy w Akademii Tenisa Chełmiec – Janusz Stanek odbywa się amatorski turniej tenisa. Zgłosić się mógł każdy amator tej dyscypliny. Ostatecznie udział w zawodach bierze 18 zawodników, którzy przyjechali z Nowego Sącza i okolic, ale także z Warszawy i Jarosławia!

To turniej odbywający się pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego. Żeby grać w takim turnieju trzeba mieć odpowiednią licencję, ponieważ liczą się punkty za zwycięstwo do rankingu. Według tego też są rozstawieni zawodnicy na turnieju. Zgłoszonych zostało 18 zawodników. Drabinkę rozstawiliśmy na 32 mecze. Dzisiaj gramy do fazy ćwierćfinału. Jutro natomiast będą odbywały się półfinały i finały. Turniej gramy na hali, na nawierzchni dywanowej. Oprócz tego organizujemy tutaj fajną zabawę – przygotowaliśmy poczęstunek dla zawodników – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Jarosław Pasoń, manager Akademii.

 

 

Atmosfera panująca na kortach oraz w szatni jest bardzo przyjacielska, nie ma tutaj miejsca na negatywne emocje. Wśród zawodników panuje zdrowa rywalizacja: – W tenisa gram już od około 8 lat, doświadczenie z turniejami też posiadam, ponieważ staram się regularnie w nich występować. Atmosfera na turnieju jest wspaniała. Każdy jest zadowolony, uśmiechnięty – relacjonuje Pan Arkadiusz z Bobowej.

Turniej jest dobrą okazją do poznania nowych zawodników i spotkania się ze znajomymi i przyjaciółmi: – Przyjechałem z Warszawy na ten turniej. Wielu zawodników gra tutaj na niezłym poziomie. Warto podkreślić, że na takim turnieju każdy może brać udział. Nie tylko ci, którzy trenują, ale też ci, którzy zaczynają swoją przygodę z tenisem – dopowiada Pan Mariusz z Warszawy.

 

Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody pieniężne w wysokości: 500 zł za I miejsce, 300 zł za II miejsce oraz 100 zł za trzecie. Najlepsi gracze otrzymają również puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

 

Przechadzając się po korytarzach i kortach można było spotkać prawdziwych miłośników tenisa. Przyglądając się ich grze widać było pasję, zaangażowanie i uśmiech na twarzy. Mimo tego, że najbliżsi przyjaciele spotykali się w meczu przeciwko sobie, to nie było żalu, lecz optymizm, wola walki i radość z sukcesu przeciwnika: – Udało mi się wygrać 6-4, 6-4 z moim przyjacielem, chociaż było ciężko. Na korcie walczymy jak lwy, a po korcie następuje gest podania ręki. Szanujemy się i to jest najważniejsze. Turniej zorganizowaliśmy dla osób kochających grać w tenisa. Każdy jest tu mile widziany. Wszyscy są fanatykami tenisa i prezentują bardzo wysoki poziom. Mam nadzieję, że dzięki akademii osób grających w tenisa będzie znacznie więcej – mówi Janusz Stanek, właściciel Akademii Tenisa.

 

 

Właściciele już zapowiadają organizacje kolejnych zawodów. Na pewno odbędą się rywalizacje z udziałem dzieci: – Chcemy tutaj ściągnąć mnóstwo dzieciaków. Za pomocą sportu i tenisa chcielibyśmy pomóc im rozwijać się w życiu. W dobie komputerów i smartfonów ważne jest, aby dzieci mogły pobiegać z rakietą i miały kontakt fizyczny z rówieśnikami – mówi Agnieszka Stanek, właścicielka obiektu.

 

 

Klaudia Celusta

Fot.: Klaudia Celusta

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź