Sandecja odpadła z Pucharu Polski! Przegrywa 0:3 z Rakowem Częstochowa

Mecz 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski nie dla Sandecji

1 533
Zaległe spotkanie pomiędzy Sandecją, a Rakowem nie zaskoczyło. Piłkarze z Częstochowy zdominowali dumę Sądecczyzny i wygrali 3-0. Spotkanie od samego początku stało na dobrym poziomie. Obie ekipy starały się kreować grę, jednak skuteczniejsi byli zawodnicy Rakowa. Mecz bez udziału publiczności.

Już w 8. minucie po zamieszaniu w polu karnym strzał oddał David Tijanić. Pędząca piłka odbiła się od Adriana Basty i wpadła do siatki. Gospodarze odpowiedzieli już po chwili. Maciej Małkowski ruszył w kierunku bramki i huknął zza pola karnego. Na posterunku znalazł się jednak Jakub Szumski i w efektowny sposób obronił strzał.

Niewykorzystana okazja zemściła się bardzo szybko. W 21. minucie Raków bardzo dobrze rozegrał rzut rożny. Dośrodkowywał Igor Sapała, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Kamil Piątkowski i uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce.

Raków z każdą kolejną minutą coraz bardziej dominował. W końcówce pierwszej połowy indywidualną akcją popisał się Tijanić. Ofensywny gracz sprytnie minął defensorów i oddał strzał, który zdołał jednak odbić bramkarz gospodarzy.

Sandecja – Raków Częstochowa 0:3 (0:2)