Sandecja w strugach deszczu przegrywa z Radomiakiem!

1 498

W niedzielnym spotkaniu na stadionie imienia Ojca Władysława Augustynka przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu Sandecja zmierzyła się z wyżej notowanym Radomiakiem Radom. Goście okazali się lepszym zespołem i wygrali 2:1 (0:1). Spotkanie ze względu na pandemię koronawirusa zostało rozegrane bez udziału publiczności.

Czytaj również: Wyłączą prąd! Sprawdź gdzie [Harmonogram] – KLIK

Mecz odbył się w niecodziennych warunkach atmosferycznych. Obfite opady deszczu z pewnością nie pomagały obu zespołom. Pierwsza połowa wyglądała zdecydowanie lepiej w wykonaniu gościu, co przełożyło się w 20 minucie na bramkę Rafała Makowskiego, który dobił piłkę po interwencji Daniela Bielicy.

Po rozpoczęciu drugiej połowy w 53 minucie na listę strzelców wpisał się zawodnik Radomiaka Mateusz Michalski ustalając wynik na 2:0. Honorowym strzałem i zdobytą bramką popisał się Mariusz Gabrych. Dośrodkowywał Damian Chmiel w 61 minucie.  Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał grający dla Radomiaka Dawid Abramowicz.

Mimo gry w przewadze Sądeczanie nie zdołali doprowadzić do wyrównania i 3 punkty powędrowały do Radomia. W tabeli Fortuna 1 Ligi Radomiak plasuje się na 4 pozycji z dorobkiem 40 punktów, natomiast Sandecja z 32 oczkami znajduje się na 10 miejscu.

Wydaje mi się, że był to dobry mecz. Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku i z kilku fragmentów naszej gry. Szkoda, że nie udało się zdobyć drugiej bramki, bo wydaje mi się, że remis mógłby być wynikiem sprawiedliwym. Gratuluję drużynie gości, a my od jutra będziemy przygotowywać się do kolejnego meczu – powiedział podczas konferencji pomeczowej trener gospodarzy Tomasz Kafarski.

Sandecja Nowy Sącz – Radomiak Radom 1-2 (0-1)

Bramki: Mariusz Gabrych 61′ – Rafał Makowski 20′, Mateusz Michalski 52′.
Żółte kartki: Grzegorz Baran, Michał Walski – Maciej Górski, Dawid Abramowicz x2, Mateusz Lewandowski, Dariusz Banasik (trener).
Czerwona kartka: Dawid Abramowicz (Radomiak – za dwie żółte).

Sandecja: Daniel Bielica – Michal Piter-Bučko, Grzegorz Baran, Marcin Flis – Damian Chmiel, Radosław Kanach, Michał Walski (88′ Kamil Ogorzały), Maciej Małkowski, Dominik Kun (85′ Adrian Danek) – Mariusz Gabrych, Mateusz Klichowicz (70′ Maciej Korzym).

Radomiak: Cezary Miszta – Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Mateusz Michalski, Michał Kaput, Meik Karwot (79′ Michał Grudniewski), Rafał Makowski, Patryk Mikita (70′ Mateusz Lewandowski) – Maciej Górski (72′ Merveille Fundambu).

Autor: Mateusz Michniak
źródło: sandecja.pl