Skromna wygrana Sandecji Nowy Sącz z rezerwami Wisły Kraków

0 377

W sobotniej grze kontrolnej nasz zespół pokonał w Krakowie rezerwy Wisły 2:1. Bramki dla „Biało-Czarnych” zdobywali Jakub Wilczyński oraz Denis Potoma. Podopieczni Roberta Kasperczyka szybko wyszli na prowadzenie, bowiem już w 8. minucie. Uderzenie Radosława Gołębiowskiego przed siebie odbił Kacper Szewczyk, dobijał Denis Potoma, a tor lotu piłki przeciął Jakub Wilczyński, trafiając do siatki. Kilka chwil później ponownie szczęścia z dystansu próbował Radosław Gołębiowski, niestety niecelnie. Napór „Biało-Czarnych” trwał, w kolejnej akcji Kacper Talar świetnie wypatrzył w polu karnym Wiktora Kamińskiego, który przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły.

Czytaj również: Marszałek Witold Kozłowski podsumowuje. Czas dużych inwestycji i wielkich wydarzeń…

W 18. minucie dośrodkowanie Radosława Gołębiowskiego dotarło do Jakuba Wilczyńskiego, jego strzał z powietrza minął jednak cel. Następnie do głosu doszli zawodnicy w czerwonych strojach, niecelne uderzenie rywala minęło bramkę, potem ze strzałem w światło bramki poradził sobie Paweł Sokół, a w 25. minucie Karol Tokarczyk wykorzystał błąd defensywy, doprowadzając do wyrównania. Do końca pierwszej połowy dwukrotnie próbował jeszcze Radek Gołębiowski, ostatecznie sztuka trafienia do siatki udała się innemu zawodnikowi, pewnym strzałem w 39. minucie popisał się Denis Potoma.

Po zmianie stron „Sączersi” wciąż intensywnie atakowali, bliski szczęścia był Mateusz Jarzębiak po strzale zza pola karnego. Dwukrotnie bramce rywala zagroził także duet Kwietniewski – Wolsztyński, w obu przypadkach pierwszy z wymienionych dośrodkowywał, a drugi uderzał z powietrza, niestety niecelnie. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Igor Maślanka w 49. minucie, golkiper Wisły z trudem sparował jego próbę.

W późniejszej fazie meczu swoje szanse mieli wspomniany wcześniej Igor Maślanka, Kacper Wokacz czy Rafał Wolsztyński, brakowało jednak skuteczności, by podwyższyć rezultat spotkania. Pod koniec meczu rezerwy Wisły dążyły do wyrównania, czerwoną kartką ukarany został Mateusz Bartków, a uderzenie z rzutu wolnego z niebezpiecznej odległości odbiło się od muru i po chwili sędzia zakończył zawody.

Wisła II Kraków – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:2)

Bramki: Karol Tokarczyk 25′ – Jakub Wilczyński 8′, Denis Potoma 39′.

Wisła II: (skład wyjściowy) Kacper Szewczyk – Kuba Wiśniewski, Rubén Bonachera, Oliwier Micek, Jakub Złoch, Marc Grau, Jakub Niewiadomski, Wiktor Szywacz, Dominik Sarga, Karol Tokarczyk, Maciej Kuziemka.

Sandecja: (I połowa) Paweł Sokół – Petr Buchta, Michał Rutkowski, Mateusz Bartków, Bruno Żołądź, Denis Potoma, Kacper Talar, Patryk Bryła, Radosław Gołębiowski, Jakub Wilczyński, Wiktor Kamiński. (II połowa) Martin Polaček – Rastislav Václavik, Piotr Kowalik, Mateusz Jarzębiak, Petr Buchta (65′ Mateusz Bartków), Tomasz Nawotka, Igor Maślanka, Kacper Wokacz, Mikołaj Kwietniewski, Marcinho, Rafał Wolsztyński.

Źródło: sandecja.pl (Autor: Sebastian Stanek)