miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ta kobieta jest NIE-SA-MO-WI-TA! Klaudia Zwolińska ma brązowy medal Mistrzostw Świata

0 4 382

Klaudia Zwolińska z czasem 1 minuta i 45 sekund zajęła 3. miejsce w finale konkurencji K-1 w mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim na torze Lee Valley w Anglii. Triumfowała Australijka Jessica Fox (103,60 sek.), a na 2. pozycji uplasowała się Słowaczka Eliška Mintálová (104,73 sek.). W tym roku Polka sięgnęła po dwa srebrne medale Igrzysk europejskich (w konkurencjach: K-1 i C-1), a także wicemistrzostwo Europy w K-1.

Czytaj również: Prowadził mimo braku prawa jazdy, spowodował kolizję i „wydmuchał” 4,7 promila

W rywalizacji K-1 mężczyzn multimedalista MŚ i ME, startujący po dłuższej przerwie Polaczyk był siódmy, dzięki czemu także wywalczył kwalifikację olimpijską. Zwyciężył Brytyjczyk Joseph Clarke przed Czechem Jirim Prskavecem.

W sobotę na torze w Londynie wystartowało aż czterech Polaków. Jako pierwsza zaprezentowała się Klaudia Zwolińska, która ścigała się w kategorii K-1. W półfinale zajęła piąte miejsce i bez problemów awansowała do najważniejszego biegu. Co więcej, w finale popłynęła jeszcze lepiej i całe zawody, w których starty Polaków wspiera sponsor polskiego kajakarstwa PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., zakończyła na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal mistrzostw świata! – Klaudia udowodniła, że jest w znakomitej formie – cieszy się Jakub Chojnowski, trener główny polskiej reprezentacji w slalomie kajakowym. – Dobijała się do podium i ostatecznie dopłynęła tam, gdzie jej miejsce i zawody zakończyła z brązowym medalem na szyi, z czego się wszyscy bardzo cieszymy.

Z kolei w kategorii K-1 panów wystartowali Mateusz Polaczyk, Dariusz Popiela i Michał Pasiut. Do finału awansował jednak tylko pierwszy z nich, który zajął ósme miejsce. Popiela został sklasyfikowany na 28., a Pasiut na 31. lokacie i tym samym zakończyli swoje indywidualne występy w Londynie. Polaczyk natomiast w finale zajął siódme miejsce. Partnerem Polskiego Związku Kajakowego jest Lotto.